Jeden zespół mniej, zabraknie juniorów B 16.07.2016r.
Na liście zgłoszeń na sezon 2016/2017 do rozgrywek mistrzowskich młodzieży naniesiono w tym tygodniu jedną poprawkę, istotną, bo dotyczącą naszego klubu. W klasie okręgowej reprezentować nas będą jednak cztery drużyny, a nie pięć (czyli podobnie jak w kampanii 2015/2016), a zatem juniorzy C1 (rocznik 2002 i młodsi), D2 (2005 i młodsi), E1 (2006 i młodsi) oraz F1 (2008 i młodsi). Wycofana została ekipa juniorów B (roczniki 2000 i 2001).

Skąd takie postanowienie? Po przeanalizowaniu sytuacji kadrowej w tej drużynie (przypomnijmy, że pierwotnym zamysłem było zgłoszenie juniorów A, ale zainteresowanie rywalizacją w tej kategorii w podokręgu słupskim jest znikome i liga nie wystartuje) uznano, że udział w okręgówce w obecnym stanie rzeczy jest nierealny. Szkoda, ale nie było innego wyjścia. Przypomnieć warto, że zespół juniorów B czerwono-niebieskich brał udział w zmaganiach o punkty nieprzerwanie siedemnaście lat, od edycji 1999/2000, czyli pierwszej po powrocie MKS-u na ziemię słupską po czteroletnim pobycie w strukturach OZPN Piła.

Trenerowi Mirosławowi Kisełyczce, który w minionej kampanii był odpowiedzialny za ten team serdecznie dziękujemy za współpracę. Szansa na pojawienie się ponownie debrzneńskich juniorów B w klasie okręgowej nadarzy się za dwanaście miesięcy, gdy zawodnicy z roczników 2002 i 2003 (teraźniejsi juniorzy C1) będą do tego uprawnieni.