Decyzje zapadły, wiemy z kim zagra młodzież21.07.2016r.
Od wczoraj wiadomo już na sto procent jaki będzie kształt rozgrywek, za które odpowiada Podokręg Słupski Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w nowej edycji 2016/2017. Jest podział na grupy w rywalizacji seniorów oraz wszystkich kategoriach juniorskich.

5 lipca opublikowaliśmy listę drużyn zgłoszonych do mistrzowskich zmagań, teraz możemy podać do wiadomości ich ostateczne zaszeregowanie do poszczególnych grup. O klasie okręgowej seniorów już pisaliśmy, poniżej dla porządku zamieszczamy układ w niższych ligach. W klasie A nie ma radykalnych roszad w porównaniu z sezonem 2015/2016. W grupie I jest dwóch spadkowiczów z okręgówki, a zatem Swe Pol Link Bruskowo Wielkie i KS Damnica oraz trzech beniaminków (Koral Maszewo, Zenit Redkowice i KS Włynkówko), w drugiej natomiast trzy zdegradowane teamy (Lipniczanka Lipnica i Skotawa Budowo z klasy okręgowej oraz Zawisza Borzytuchom z IV ligi), a także nowicjusz- Sparta Konarzyny.

W klasie B większe zmiany, grupy będą znacznie liczniejsze niż w poprzednim sezonie. W pierwszej znalazło się miejsce dla Słupi Charnowo, Victorii Słupsk, Dębu Kusowo i SSPN Malczkowo-Łupawa (w ubiegłej kampanii wszyscy występowali w klasie A) oraz nowego zespołu, rezerw Karola Pęplino. Ponadto Błękitni Motarzyno zostali przesunięci z grupy II. W drugiej z kolei zagrają Victoria Dąbrówka i Grom Nakla (spadek z klasy A) i aż cztery drużyny rezerwowe (Pogoni Lębork, Aniołów Garczegorze, Piasta Człuchów i GTS-u Czarna Dąbrówka), które będą debiutować.

Nas bardziej interesują w tym miejscu rozgrywki dzieci i młodzieży. Zarówno juniorów C1 (trener Sebastian Stalka), jak i juniorów D2 (szkoleniowiec Sławomir Słonka) umieszczono w pięciozespołowych grupach i regulamin w ich przypadku zakłada system czterorundowy. Pozostałe dwie nasze ekipy (juniorzy E1 Roberta Oleksiewicza i F1- kto poprowadzi tę drużynę rozstrzygnie się wkrótce) będą grać w ligowych turniejach, a grupy w obydwu kategoriach składają się z czterech klubów.

W zestawieniu z przedstawionym kilkanaście dni temu wykazem uczestników rywalizacji w edycji 2016/2017 zaszły kosmetyczne zmiany. W juniorach B nie ma niestety MKS-u Debrzno, w C1 dokooptowano Skotawię Dębnica Kaszubska, w C2 wykreślono Skotawię Dębnica Kaszubska, a dodano Gryf Słupsk, w D2 zrezygnowała JFA Przechlewo, w E1 dodano drugi team JFA Przechlewo, a w E2 dołączono Start Miastko.

Pozostaje nam czekać na terminarze i... do boju!

Klasa A seniorów

grupa I
Barton Barcino, Echo Biesowice, Polonez Bobrowniki, Swe Pol Link Bruskowo Wielkie, Chrobry Charbrowo, KS Damnica, Błękitni Główczyce, Granit Kończewo, Unia Korzybie, Koral Maszewo, Zenit Redkowice, Rowokół Smołdzino, Sokół Szczypkowice, KS Włynkówko

grupa II