Początek ze spadkowiczem, osiem meczów w Debrznie23.07.2016r.
Mamy z lekką niecierpliwością wyczekiwany terminarz rundy jesiennej klasy okręgowej seniorów. Emkaesiaków po raz pierwszy od edycji 2007/2008 na tym szczeblu nie czeka na inaugurację starcie derbowe. Wprawdzie znowu zaczniemy rywalizację u siebie, ale w tym roku premierowym przeciwnikiem będzie spadkowicz Start Miastko, a nie któryś z teamów z powiatu człuchowskiego.

Ogółem ekipa z Grodu Dzika zaprezentuje się swojej publiczności ośmiokrotnie, a oprócz miasteckiego ex-czwartoligowca pojawią się nad Debrzynką drużyny Kaszubii Studzienice, Czarnych Czarne, Jantarii Pobłocie, Diamentu Trzebielino, Leśnika Cewice, Sparty Sycewice i Garbarni Kępice. Na obcych stadionach zagramy siedem razy. Wyjazdy zaczniemy od wizyty w letniej stolicy Polski, czyli boju z Jantarem Ustka. Potem odwiedzimy kolejno Jezierzyce, Przechlewo, Człuchów, Objazdę, Pęplino i Kobylnicę.

Z kibicowskiego punktu widzenia najbardziej interesująco zapowiada się okres między piątą a ósmą serią gier, kiedy to w odstępie trzech tygodni podopieczni Pawła Władyczaka zmierzą się z lokalnymi konkurentami, czyli Czarnymi, Brdą i Piastem. Poniżej wykaz konfrontacji z udziałem piłkarzy naszego klubu, kompletny kalendarz rozgrywek zamieszczamy natomiast w menu w zakładce SENIORZY-KLASA OKRĘGOWA. Wkrótce przedstawimy dokładne daty i godziny potyczek o punkty. Na razie wiadomo jedynie, iż do Ustki udamy się w niedzielę 21 sierpnia jako, że jest to termin obligatoryjny ze względu na odbywające się dzień wcześniej w Gdańsku Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

13/14 sierpnia MKS- Start Miastko
21 sierpnia Jantar Ustka- MKS