Dużo strzelamy, dużo tracimy03.08.2016r.
W ostatnim (najprawdopodobniej, bo raczej nie uda nam się zagrać czegokolwiek w weekend) meczu kontrolnym przed ligą MKS przegrał na wyjeździe z Gwiazdą Karsin 3:4. Zespół Andrzeja Borowskiego (czwarte miejsce w jednej z dwóch grup gdańskiej okręgówki w minionym sezonie) był o jedną bramkę skuteczniejszy w potyczce pełnej spięć podbramkowych, prowadzonej w szybkim tempie.

Na środowy mecz debrznianie pojechali w siedemnastu, a z początkowej szerszej kadry wypadło jeszcze trzech zawodników. Po kwadransie wyrównanej gry w 16. minucie dał o sobie znać Tomasz Pestka. As atutowy karsinian trafił na 1:0 płaskim strzałem ze środka pola karnego. Wyrównaliśmy nadzwyczaj szybko, bo już w 18. minucie. Obrońca Gwiazdy nieroztropnie, za krótko zagrał do golkipera, futbolówkę przechwycił Paweł Wegner, minął rywala i "wjechał" do pustej bramki.

W 26 min. gospodarze mogli ponownie wyjść na prowadzenie po uderzeniu z bliska głową. Mieliśmy sporo szczęścia, podobnie jak w 33 min., kiedy po rzucie rożnym dwa razy przeciwnicy groźnie strzelali. Za drugim razem sytuację uratował stojący we właściwym miejscu tuż przed linią bramkową Wojciech Marczak. W 34 min. po stracie Pawła Władyczaka niebezpiecznie uderzył z dystansu jeden z rywali, piłka skozłowała jeszcze przed debrzneńskim golkiperem, ale skończyło się na kornerze. W odpowiedzi po dalekim podaniu Wegner głową uprzedził bramkarza, pędził do opuszczonego celu, lecz został zablokowany przez wracającego defensora Gwiazdy. Zamiast 2:1 dla MKS-u po chwili to miejscowi cieszyli się z drugiego gola. Nieporozumienie Władyczaka z Michałem Kawczakiem, przechwyt piłki, prostopadle dogranie, okazja sam na sam Marka Steinborna i było 2:1 dla karsinian.

Do przerwy nic już się nie zmieniło, a po zmianie stron bardzo kiepskie 10 minut w wykonaniu debrznian. Najpierw w 48 min. Patryk Drewek po serii błędów emkaesiaków bez problemu trafił do siatki, a w 54 min. do dokładnym dograniu Pestka z dużą swobodą trafił na 4:1. Moment wcześniej ładnym strzałem z wolnego popisał się Marczak, ale jakimś cudem bramkarz rywali wybił piłkę na róg. W 56 min. rezultat na 2:4 poprawił Wegner, korzystając z dobrego podania i swojej szybkości, chociaż mieliśmy małe wątpliwości, czy w tej akcji nie spalił. Zaatakowaliśmy zdecydowanie i w 59 min. po składnej wymianie piłek sam na sam z golkiperem był ponownie Wegner, lecz wywalczył jedynie rzuty rożny. W 62 min. nie było wątpliwości. Arbiter Mariusz Hoppe podyktował karnego za faul na Bartłomieju Licy. Jedenastkę wykorzystał Wegner, "złożył" hat tricka i zrobiło się tylko 3:4.

Końcowe niespełna pół godziny to wciąż szybka, ciekawa gra i kolejne okazje na bramki. Team Władyczaka stworzył kilka, najlepsze w 73. i 85. minucie. W pierwszym przypadku futbolówka wędrowała jak po sznurku od Licy, przez Wegnera, Krzysztofa Dudzica, aż Władyczak został przyblokowany w momencie oddawania strzału. Z kolei w drugim Wegner przeprowadził rajd prawym skrzydłem, wyłożył "gałę" Dawidowi Raszlińskiemu, ale ten w znakomitej sytuacji trafił w bramkarza. Możemy żałować, jednak trzeba dodać, że i Gwiazda mogła przynajmniej dwa, może trzy razy powiększyć swoje konto.

Bilans lipcowo-sierpniowych gier sparingowych nie jest powalający. Osiem potyczek przyniosło dwa zwycięstwa, remis i pięć porażek. Pomijamy kompletnie nieudaną konfrontację z Pogonią Łobżenica, w pozostałych jeśli ulegaliśmy rywalom, to różnicą jednej bramki. Trudno stwierdzić jednoznacznie na co stać obecną ekipę MKS-u w rozgrywkach ligowych, wszystko zweryfikują dopiero pierwsze kolejki klasy okręgowej.

Gwiazda Karsin- MKS Debrzno 4:3 (2:1)

1:0 Tomasz Pestka (16)
1:1 Paweł Wegner (18)
2:1 Marek Steinborn (35)
3:1 Patryk Drewek (48)
4:1 Tomasz Pestka (54)
4:2 Paweł Wegner (56)
4:3 Paweł Wegner (62-k)

MKS: Oleksiewicz- W. Taras (46 Kałdowski), Kawczak, Kuliński (70 Jarkowski), Szczubiał (46 Zabrocki)- Lica, Władyczak, Serówka (46 Łukaszuk), Marczak (67 Raszliński)- K. Masternak (56 K. Dudzic), Wegner