Wysoka porażka w sprawdzianie18.08.2016r.
Przegraną 2:8 zakończył się dzisiejszy kontrolny mecz juniorów C1 z FA Fair Play Złotów rozegrany na Stadionie Miejskim. Czerwono-niebiescy zdecydowanie ustępowali swoim rywalom z Wielkopolski, którzy pokazali niezły futbol i z łatwością przedostawali się raz po raz w pobliże bramki Łukasza Pruszkowskiego, bardzo często skutecznie finalizując swoje ataki.

Do przerwy było 0:3, a tuż po zmianie stron (grano dwa razy po pół godziny) w trzy minuty zespół Sebastiana Stalki stracił trzy (!) gole i zanosiło się na pogrom. Dalsze fragmenty gry to jednak na szczęście po dwa trafienia dla obydwu drużyn, dzięki czemu końcowy wynik wygląda nieco lepiej. Dla debrznian strzelali Patryk Barczewski (nominalny bramkarz, który zagrał w polu) i ładnym płaskim uderzeniem Kacper Bielecki po indywidualnej, efektownej akcji Wojciecha Marca.

Trener dysponował zaledwie dwunastoma zawodnikami, inni z różnych przyczyn (wakacje, choroby, kontuzje) nie mogli wystąpić w sparingu, co bez wątpienia odbiło się na ogólnym obrazie teamu debrzneńskiego. Gościnnie założył koszulkę MKS-u Dominik Marzec, kuzyn Wojtka, który na co dzień gra w Unii Swarzędz. Drugie spotkanie towarzyskie przed startem sezonu 2016/2017 w tej kategorii wiekowej zagramy w Łobżenicy z tamtejszą Pogonią w czwartek 25 sierpnia o godz.18.00.

MKS Debrzno- FA Fair Play Złotów 2:8 (0:3)
Bramki dla MKS-u: Patryk Barczewski (37), Kacper Bielecki (51)
MKS: Pruszkowski- Mudyna, W. Marzec, Stankiewicz, Małka, Belter, Kaczmarek, D. Marzec, Barczewski, Nykiel, Bielecki, Łukaszewski