Team Jaśków, Amarena Team i BDJQP zwycięzcami "dzikiego" grania24.08.2016r.
15 zespołów, 99 zawodników, 27 meczów, 61 goli, blisko pięć godzin sportowych emocji- oto najkrótszy plon czternastego wydania turnieju piłki nożnej "dzikich" drużyn "Wakacje 2016". Na Orliku przy Stadionie Miejskim było w środę gwarno i interesująco, a rywalizacja we wszystkich trzech kategoriach mogła się podobać.

Wśród najmłodszych triumf przypadł w udziale Teamowi Jaśków, ale na brawa zasłużyli też inni, już choćby np. za... nazwę ekipy, jak w przypadku Wyrewolwerowanych Rudych Japonków. To właśnie ten zespół nagrodzono na koniec imprezy za najbardziej oryginalny szyld. Dzielnie walczyli także piłkarze reprezentujący Dzikusów z Ogrodowej, a i dziewczęta z Girls Team starały się ambitnie dotrzymywać kroku chłopcom.

Najbardziej wyrównany bój o laury obserwowaliśmy w gronie gimnazjalistów. Niewiele zabrakło do końcowego sukcesu Atomówkom FC mimo, iż drużyna ta strzeliła w całych zawodach zaledwie jednego (!) gola. Z kolei w najstarszej kategorii nie było żadnych wątpliwości, bowiem BDJQP z Lipki odniósł komplet zwycięstw, a ponadto zachował czyste konto po stronie strat.

Oprócz pucharów dla trzech czołowych drużyn w każdej z kategorii pamiątkowe statuetki otrzymali również królowie strzelców: Jakub Oleksiewicz (szkoła podstawowa-3 gole), Szymon Rzepka (gimnazjum-7 bramek) i Dominik Brożek (szkoły ponadgimnazjalne-6 trafień).

W imprezie wzięli udział jak co roku nie tylko debrznianie, ale także młodzież z innych miejscowości, m.in. z Bińcza, Wyczech, Słupi, Lipki oraz osoby przebywające czasowo na wakacjach w naszej okolicy. Szkoda jedynie, że nie ustrzegliśmy się kontuzji. W ostatnim meczu wśród gimnazjalistów poważnego urazu doznał Maksymilian Nita, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Dziękujemy za pomoc sędziom Mirosławowi Kisełyczce, Mariuszowi Leśniewiczowi i Sławomirowi Słonce, którzy sprawnie poprowadzili turniejowe spotkania. Przypomnijmy, że całość odbywała się w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sport dla każdego-Debrzno 2016" dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno.

Poniżej komplet wyników i składy zespołów, w nawiasach liczba zdobytych bramek:

Team Jaśków- Wyrewolwerowane... 1:0
Girls Team- Dzikusy... 0:2
Dzikusy- Wyrewolwerowane... 0:2
Team Jaśków- Girls Team 4:0
Wyrewolwerowane...- Girls Team 1:0
Team Jaśków- Dzikusy... 1:0

1. Team Jaśków 9 6-0
2. Wyrewolwerowane... 6 3-1
3. Dzikusy... 3 2-3
4. Girls Team 0 0-7

Składy drużyn