AKTUALNOŚCI
Wertepy największą przeszkodą 10.09.2016r.
Zaledwie niecała minuta minęła od rozpoczęcia drugiej w sezonie konfrontacji ligowej zespołu juniorów D2, a debrznianie już objęli prowadzenie. Na obiekcie w Ględowie graliśmy z Akademią Piłkarską Człuchów i bardzo szybko zrobiło się 1:0 dla podopiecznych Sławomira Słonki. Mocnym strzałem w zamieszaniu podbramkowym otworzył wynik Jakub Oleksiewicz i mogło się zdawać, że dalsze gole będą tylko kwestią czasu.

Wcale tak nie było. Następne minuty na plus dla człuchowian, którzy ambitnie podjęli walkę i stworzyli kilka okazji pod bramką Mateusza Kaczmarczyka. Jedną z nich wykorzystali (6. minuta) i dość długo utrzymywali później rezultat remisowy. Dopiero w 23 min. Dominik Pikulik przerwał okres niemocy debrznian i było 2:1. Do przerwy golkipera APC pokonał również Szymon Maza, który w 29. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Huberta Lange strącił piłkę głową, zmieniając jej kierunek.

Po zmianie stron przewaga emkaesiaków. Rywalizację obydwu drużynom utrudniał upał oraz... fatalna murawa, na której sklecenie składnej akcji nastręczało wiele problemów. W 45 min. Hubert Kaczmarczyk przymierzył z dystansu i piłka zatrzepotała w siatce czwarty raz. W samej końcówce dołożyliśmy jeszcze trzy trafienia, w odstępie minuty każde. W 55 min. po ładnej asyście Zuzanny Karwackiej na listę strzelców wpisał się Kamil Janke, w 56 min. akcję Pikulika sfinalizował J. Oleksiewicz, a w 57 min. Norbert Wieszewski przelobował z ostrego kąta bramkarza. Zapisaliśmy więc 7:1 dla MKS-u i drugi komplet oczek w rundzie jesiennej.

W trzeciej kolejce zagramy u siebie z Liderem Rychnowy. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 września o godz.11.00.

AP Człuchów- MKS Debrzno 1:7 (1:3)
Bramki dla MKS-u: Jakub Oleksiewicz (1, 56), Dominik Pikulik (23), Szymon Maza (29), Hubert Kaczmarczyk (45), Kamil Janke (55), Norbert Wieszewski (57)
MKS: M. Kaczmarczyk- W. Bielecki, Goryl, Janke, H. Kaczmarczyk, Karwacka, Kujawski, Lange, Maza, J. Oleksiewicz, Pikulik, Stryszyk, Szczur, Wieszewski, Wojciechowski