Rzepka w APC, Kreft w... Niemczech 14.09.2016r.
1 sierpnia zatrzaśnięto zgodnie z regulaminem okienko transferowe, które ma przełożenie nie tylko na "wielki" futbol, ale i nasze, okręgowe rozgrywki. Ostatniego dnia poprzedniego miesiąca klub zmienił jeden zawodnik MKS-u Debrzno. Mowa o Szymonie Rzepce, który w zeszłym sezonie wystąpił we wszystkich 19 spotkaniach (dwudzieste się nie odbyło, walkower z Piastem Człuchów w ostatniej kolejce), w tym szesnastu w pełnym wymiarze czasowym, w zespole juniorów B szkolonym przez Mirosława Kisełyczkę.

Ponieważ czerwono-niebiescy nie wystartowali w tej kategorii wiekowej w edycji 2016/2017 Szymon zasilił kadrę seniorskiego teamu znad Debrzynki. Nie zagrał jednak w żadnym meczu sparingowym, ani tym bardziej nie zadebiutował w lidze. Dziś wiadomo, że do 30 czerwca 2017r. szesnastolatek będzie grał w drużynie juniorów B Akademii Piłkarskiej Człuchów, na podstawie umowy wypożyczenia.

Jako ciekawostkę podajemy, że po dłuższej przerwie klub znalazł także Paweł Kreft. 21-latek, który krótko reprezentował debrzneńskie barwy (bramkarz juniorów A w sezonie 2012/2013, łącznie dziewięć spotkań) wznawia aktywność futbolową. Jego nowym przystankiem sportowym jest od dwóch tygodni MTV Salzgitter-Lichtenberg. Niemiecki zespół rywalizuje w jednej z licznych klas regionalnych. Życzymy powodzenia w nowym środowisku zarówno Szymonowi, jak i Pawłowi.