Dwucyfrówka w derbach25.09.2016r.
Znakomitą passę kontynuują debrzneńscy juniorzy D2. Drużyna prowadzona przez Sławomira Słonkę w czwartym ligowym występie odniosła czwarte zwycięstwo. Do listy pokonanych rywali dopisaliśmy w niedzielne wczesne popołudnie Czarnych Czarne i nawet jeśli rezultat 10:0 nie do końca oddaje przebieg gry, to oczywiście bardzo cieszymy się z wyraźnej wiktorii czerwono-niebieskich.

Do przerwy emkaesiacy prowadzili 4:0. Poza golem Dominika Pikulika z 8. minuty (asysta Huberta Kaczmarczyka) długo obraz rywalizacji był dość wyrównany, bo Czarni starali się odgryzać inicjując kontry. Drugi raz futbolówka wylądowała w siatce w 20 min., kiedy po akcji Zuzanny Karwackiej na listę strzelców wpisał się Hubert Lange, odzyskując straconą wydawałoby się piłkę i z bliska pewnie lokując ją w celu. W końcówce tej odsłony w 27 i 28 min. przewaga MKS-u została zwiększona do czterech trafień. Norbert Wieszewski, Jakub Oleksiewicz i H. Kaczmarczyk zawiązali składny atak, który skutecznie sfinalizował Pikulik. Za chwilę po uderzeniu z dystansu Kamila Janke i rykoszecie dopełnił formalności głową J. Oleksiewicz.

Przez kwadrans drugiej połowy trzymający kciuki za ekipę z Grodu Dzika kibice tylko raz cieszyli się z gola. W 33 min. po ładnej akcji zdobył go Wieszewski. Dalsze fragmenty to dominacja gospodarzy, jednak też niestety trochę beztroski w obronie i doprawdy niewiele brakowało, aby przyjezdni w kilku sytuacjach przechytrzyli Mateusza Kaczmarczyka. W 47 min. było już 6:0- obserwowaliśmy rajd Wieszewskiego i celną próbę Szymona Mazy. Ostatnie minuty to całkowite zniechęcenie teamu czarneńskiego, co natychmiast wykorzystali debrznianie. W 53 min. błąd bramkarza przeciwników i spryt Bartłomieja Goryla, co pozwoliło poprawić wynik na 7:0. W 56 min. znowu Goryl i 8:0 po dokładnym zagraniu Zuzanny Belter. Zuzia dzień wcześniej wróciła z Trójmiasta z konsultacji kadry wojewódzkiej i wobec faktu, że nie miała możliwości zagrać w drużynie, w której występuje na co dzień (czyli w juniorach C1) pomogła (zgodnie z regulaminem oczywiście) młodszym kolegom.

Goryl nie zatrzymał się na dwóch golach i zdążył ustrzelić hat tricka, trafiając tuż przed końcowym gwizdkiem na 10:0. 60 sekund wcześniej dziewiątego gola uzyskał Piotr Wojciechowski, gdy ładnie zamknął lewe skrzydło po wrzutce Mazy. Komplet punktów i świetny bilans bramkowy- oby tak dalej... W najbliższy weekend pauzujemy, a do ligi zespół Słonki wróci w sobotę 8 października, grając o godz.16.00 na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Zaczniemy zatem drugą cześć rundy jesiennej, o tyle trudniejszą, iż trzy z pozostałych czterech potyczek MKS rozegra poza Debrznem.

MKS Debrzno- Czarni Czarne 10:0 (4:0)
Bramki: Bartłomiej Goryl (53, 56, 60), Dominik Pikulik (8, 27), Hubert Lange (20), Jakub Oleksiewicz (28), Norbert Wieszewski (33), Szymon Maza (47), Piotr Wojciechowski (59)
MKS: M. Kaczmarczyk- Belter, W. Bielecki, Goryl, Sz. Górecki, Janke, H. Kaczmarczyk, Karwacka, Kujawski, Lange, Maza, J. Oleksiewicz, Pikulik, Stryszyk, Wieszewski, Wojciechowski