Wybór spośród czternastu projektów, my liczymy na Wasze wsparcie27.09.2016r.
16 października 2016r. w godz.8.00-20.00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki odbędzie się głosowanie w drugim w historii grodu nad Debrzynką "Budżecie obywatelskim". Informowaliśmy już, że nasz klub złożył swój projekt, który zaakceptowano i zostanie on poddany pod wybór mieszkańców miasta. Uprawnione do wzięcia udziału w elekcji są osoby, które ukończyły co najmniej szesnaście lat. Ogółem wpłynęło 14 propozycji, a warto przypomnieć, że aż cztery z nich, naturalnie te z największą liczbą głosów, będą mogły być zrealizowane w 2017 roku.

Nie ma różnicy co do samego sposobu wyboru w porównaniu z rokiem poprzednim, tzn. i wówczas i obecnie można oddać swój głos na maksymalnie dwa projekty. Czerwono-niebiescy zgodnie z tytułem złożonej propozycji starają się o poprawę infrastruktury Stadionu Miejskiego w Debrznie poprzez zakup zestawu nagłaśniającego i tablicy świetlnej. Obiekt użytkowany od 1992 r. przez MKS (a wcześniej długo przez LKS "Żagiel") od 2014 roku wygląda zupełnie inaczej niż przez dziesiątki lat, ale... może być jeszcze lepiej. Jak wiedzą sympatycy klubu od bardzo dawna (konkretnie od września 1993 r.) mecze emkaesiaków w roli gospodarzy odbywają się z towarzyszeniem oprawy spikerskiej i muzycznej. Początkowo sprzęt nagłaśniający użyczał nam istniejący wówczas Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, własne urządzenie udało się zakupić dzięki pomocy Rady Miejskiej w czerwcu 1997 roku. Łatwo policzyć, że to niemal 20 lat temu, całość jest już mocno wysłużona i wymagałaby odświeżenia, dostosowania do estetyki i standardu stadionu w jego stanie jak obecnie.

Drugi element proponowany przez nas to zainstalowanie na "Estadio" przy ul. Sportowej elektronicznej tablicy świetlnej. Bez wątpienia przyczyniłoby się to do jeszcze lepszego przekazu informacji dla kibiców śledzących mecze poszczególnych drużyn MKS-u korzystających z obiektu. Coraz częściej zresztą w klasach niższych spotyka się takie udogodnienia, dlaczego zatem nie u nas?

Wszystko zależy od zaangażowania, aktywności, determinacji, przychylności osób związanych z klubem czy też kojarzonych z nim. Możemy skutecznie powalczyć o realizację omawianego pomysłu, ale tylko wtedy, gdy właściwie zmobilizujemy się 16 października i pójdziemy do CKST z odpowiednim nastawieniem. Zapraszamy, zachęcamy i prosimy o życzliwość szerokiego grona osób, którym trzy literki (MKS) jawią się pozytywnie. Liczymy na Wasze głosy!

Lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie:

1. Utworzenie Izby Pamięci Garnizonu Lotniczego i Modelarni
2. Budowa parkingu w Debrznie przy ul. Przechodniej
3. Budowa boksu śmietnikowego wraz z dojazdem
4. Przebudowa odcinka ulicy Zjednoczenia do ulicy Górnej
5. Doposażenie placu zabaw przy ul. Czerniakowskiej
6. Stworzenie "Kolorowej Szatni" dla uczniów Gimnazjum w Debrznie
7. Stworzenie "Kolorowej Szatni" dla uczniów klas 4, 5, 6 Szkoły Podstawowej
8. Poprawa infrastruktury Stadionu Miejskiego poprzez zakup zestawu nagłaśniającego oraz tablicy świetlnej
9. Dzieci i młodzież w Ochotniczej Straży Pożarnej w Debrznie
10. Utworzenie miejsca rekreacji z placem zabaw
11. Klub muzyczny w Debrznie