Walczymy na boiskach i... przy urnie 14.10.2016r.
15 i 16 października czeka nas kilka ważnych wydarzeń związanych z MKS-em. Naturalnie jak co tydzień baczną uwagę będziemy zwracać na rozgrywki ligowe z udziałem drużyn w czerwono-niebieskich kostiumach. Ten weekend jest jednak o tyle wyjątkowy, że stawimy się nie tylko na sportowych arenach (zagrają niemal wszyscy, oprócz juniorów C1, którzy konfrontację z Czarnymi Czarne odbyli już wczoraj), ale również poza nimi, a konkretnie przy urnie, starając się o sukces w Budżecie Obywatelskim.

Zaczynamy w sobotni poranek, kiedy to o godz.10.00 trzeci i ostatni w tej rundzie turniej o punkty w klasie okręgowej rozegrają juniorzy E1, mający za rywali Szarżę Krojanty, JFA Przechlewo i Kolejarza Chojnice. Zawody, w których zaprezentują się podopieczni Pawła Władyczaka odbędą się na Orliku przy Stadionie Miejskim. Kilkadziesiąt metrów dalej i godzinę później, czyli na murawie obiektu przy ul. Sportowej o 11.00 zespół Sławomira Słonki (juniorzy D2) podejmą swoich rówieśników z AP Człuchów. Zapraszamy i na to spotkanie tym bardziej, że emkaesiacy są liderem tabeli i po raz ostatni pokażą się publiczności w Debrznie w tym roku, gdyż pozostałe potyczki ligowe mają zaplanowane na wyjazdach.

Także 15 października tyle, że o godz.16.30 w Człuchowie zakończą występy jesienne w okręgówce juniorzy F1 prowadzeni przez Łukasza Płóciennika. Nasi najmłodsi futboliści zagrają na tamtejszym Orliku w turnieju wraz z JFA Przechlewo, AP Człuchów i Liderem Rychnowy. Finisz zmagań z udziałem piłkarzy klubu znad Debrzynki nastąpi nazajutrz, w niedzielę 16 października. Wtedy o godz.13.00 w oddalonej o ponad 150 km od naszego miasta Objeździe seniorzy MKS-u stoczą bardzo istotny dla układu dolnej części tabeli klasy okręgowej mecz z Wybrzeżem. Obydwa teamy kiepsko prezentują się w I rundzie edycji 2016/2017 i ewentualna trzypunktowa zdobycz będzie bezcenna. Trzymajmy mocno kciuki za ekipę Władyczaka!

Jak wspomnieliśmy wyżej walczyć będziemy też w innym miejscu. 16 października w godz.8.00-20.00 w budynku Centrum Kultury, Sportu i Turystyki trwać będzie głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2017. Przypominamy, iż można wybrać dwa spośród czternastu, a aż cztery zwycięskie zostaną potem zakwalifikowane do realizacji. Jeśli nieobce są Wam sprawy klubu, jeśli zechcecie poprzeć nasz pomysł, serdecznie zapraszamy do oddania głosu na propozycję numer 8 zatytułowaną "Poprawa infrastruktury Stadionu Miejskiego poprzez zakup zestawu nagłaśniającego oraz tablicy świetlnej".