Najmłodsi na drugim miejscu w Człuchowie15.10.2016r.
Dwie wygrane i porażka to bilans wizyty drużyny juniorów F1 (rocznik 2008 i młodsi) w stolicy powiatu. Trzeci turniej klasy okręgowej piłkarze trenowani przez Łukasza Płóciennika ukończyli na drugiej pozycji i taką również lokatę zajmujemy na półmetku sezonu. Czerwono-niebiescy dzielnie walczyli z rywalami oraz... zimnem i wiatrem. Brr... Szkoleniowiec debrzneński wobec rozlicznych absencji miał tym razem do dyspozycji tylko ośmiu zawodników, ale mimo to zaprezentowaliśmy się dobrze.

Na początek przyszła gorycz przegranej w potyczce z JFA Przechlewo. Nie graliśmy źle, długimi fragmentami, gdy MKS przegrywał 1:2 debrznianie przeważali usilnie dążąc do zdobycia wyrównującego gola, lecz zamiast tego przeciwnicy dołożyli niestety jeszcze jedno trafienie. Kolejne dwie konfrontacje przebiegały po naszej myśli. Wprawdzie w meczu z Liderem to rychnowianie trafili jako pierwsi, lecz później, za sprawą goli Maksymiliana Czyżykowskiego (hat trick) oraz Emila Paczkowskiego (premierowe dwa w rozgrywkach mistrzowskich) emkaesiacy zasłużenie triumfowali 5:1. Na pożegnanie z rundą jesienną po trudnym boju ekipa znad Debrzynki zwyciężyła gospodarzy AP Człuchów 1:0 po bramce Czyżykowskiego. Co ciekawe futboliści APC, którzy w poprzedniej imprezie w Debrznie zgarnęli komplet punktów, teraz na własnym terenie po stronie zdobyczy zapisali zero...

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu i wierne kibicowanie zespołowi. Na następne emocje ligowe zaczekamy dopiero do wiosny 2017 roku.

Rezultaty spotkań i strzelcy bramek dla MKS-u:

JFA Przechlewo- MKS Debrzno 3:1 (samobójcza)
Lider Rychnowy- AP Człuchów 2:1
MKS Debrzno- Lider Rychnowy 5:1 (Czyżykowski 3, Paczkowski 2)
AP Człuchów- JFA Przechlewo 0:2
AP Człuchów- MKS Debrzno 0:1 (Czyżykowski)
JFA Przechlewo- Lider Rychnowy 4:0

MKS: Czyżykowski, Domek, Fąs, Kulicki, Marchewka, Paczkowski, Rudziński, Szyszka