Jest radość i zadowolenie- zrealizujemy nasz projekt17.10.2016r.
Miniony weekend zapisze się w historii MKS-u po stronie wielkich plusów i to z kilku powodów. Zapowiadaliśmy przed trzema dniami, że czerwono-niebiescy będą walczyć w sobotę i niedzielę na wielu frontach i wcale niekoniecznie tylko sportowych. Wyniki trzech grup juniorskich mogły zadowolić najwybredniejszych kibiców, następnie przyszła cenna wygrana seniorów w Objeździe, aby na koniec, wieczorem 16 października cieszyć się z jeszcze jednego powodu, także istotnego w szerszym kontekście najbliższej przyszłości klubu. Otóż przedsięwzięcie zaproponowane przez nas do Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok zyskało poparcie 135 osób głosujących na projekty, dzięki czemu uplasowaliśmy się na doskonałym trzecim miejscu i za kilka miesięcy całość zostanie "skonsumowana". Znalezienie się, określając po sportowemu, "na pudle" w takiej stawce to dla emkaesiaków splendor i zaszczyt, powód do ogromnej satysfakcji.

Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się poprzeć naszą aplikację, zakładającą zakup zestawu nagłaśniającego i zainstalowanie na Stadionie Miejskim nowoczesnej, elektronicznej tablicy świetlnej. To za sprawą Waszego zaangażowania obiekt przy ul. Sportowej zyska kolejne dwa elementy poprawiające jego funkcjonalność. Ciepłe słowa należą się również tym, którzy pomagali nam propagować pomysł wśród mieszkańców Grodu nad Debrzynką. Były ulotki reklamowe (skromne, to prawda, lecz jak się okazało wystarczające), materiały zamieszczane na stronie internetowej i portalach społecznościowych, komunikat podczas meczu seniorów, akcja SMS-owa i wiele rozmów bezpośrednich z potencjalnymi admiratorami projektu. Efekt jest świetny, a grupa ludzi skupionych bezpośrednio w MKS-ie oraz ci, którzy życzliwie oceniają nasze codzienne działania dali razem dobry sygnał!

Przy tej okazji nie sposób skonstatować, iż w tego typu lokalnym głosowaniu rzeczywiście liczy się każdy głos. Jak łatwo zauważyć między czwartym w klasyfikacji a piątym zadaniem różnica wyniosła zaledwie jeden (!) punkcik, a zatem bój był szczególnie zażarty. Łyżką dziegciu w beczce miodu niech będzie delikatny przykry fakt. Otóż frekwencja w trakcie niedzielnej elekcji wyniosła tylko 17,95%. Na 4356 uprawnionych do głosowania przy urnie znalazły się 782 osoby... Wciąż zatem świadomość, że sami możemy przyczynić się REALNIE do wdrożenia w życie ciekawych, nośnych społecznie pomysłów, jest eufemistycznie rzecz podsumowując mikra. To raczej przyczynek do głębszych rozważań o charakterze socjologicznym...

Poniżej oficjalne wyniki głosowania wg kolejności projektów, tłustym drukiem oznaczyliśmy te zakwalifikowane do realizacji w 2017 roku:

1. "Stworzenie Kolorowej Szatni dla uczniów klas 4, 5, 6 Szkoły Podstawowej w Debrznie" 378
2. "Stworzenie Kolorowej Szatni dla uczniów Gimnazjum w Debrznie" 338
3. "Poprawa infrastruktury Stadionu Miejskiego poprzez zakup zestawu nagłaśniającego oraz tablicy świetlnej" 135
4. "Utworzenie Izby Pamięci Garnizonu Lotniczego i Modelarni" 100
5. "Wymarzony plac zabaw przedszkolaka" 99
6. "Budowa otwartej siłowni zewnętrznej oraz boiska do siatkówki na Osiedlu 35-lecia PRL w Debrznie" 88
7. "Budowa parkingu w Debrznie przy ul. Przechodniej" 60
8. "Zagospodarowanie plaży miejskiej" 59