Czwarta edycja Turnieju Przyjaciół Radosnego Futbolu02.11.2016r.
W czwartek 10 listopada 2016r. o godz.17.30 na boisku "Orlik" przy Stadionie Miejskim amatorzy piłki nożnej zagrają w czwartej odsłonie imprezy, której w 2013 roku nadano nazwę rywalizacji Przyjaciół Radosnego Futbolu. Jej inicjatorem był Adam Łukaszewski, a małej "asysty" organizacyjnej udziela mu rokrocznie nasz klub. Przed nami już za osiem dni następne wydanie tych zawodów, zawsze odbywających się w wieczór poprzedzający Święto Niepodległości.

Kto może wziąć udział? Na boisko mają prawo wybiec wszyscy, którzy ukończyli 30 lat, ponadto (co niezbędne) są mieszkańcami miasta i gminy Debrzno oraz byłymi lub obecnymi piłkarzami dwóch klubów, czyli niegdysiejszego Żagla, a obecnie MKS-u. Kopać futbolówkę mogą również osoby przebywające poza naszym regionem na co dzień, a wcześniej związane z grodem nad Debrzynką. Regulaminowy zapis o wieku można obejść w jeden jedyny, za to oryginalny sposób: wagą! Trzeba mieć "zaledwie" 95 kilogramów i wówczas wymagana "trzydziestka" w metryce nie ma żadnego znaczenia...

Kluczowa kwestia: podobnie jak to działo się w przeszłości nie tworzymy samodzielnie drużyn, "urodzą się" drogą losowania przed początkiem turnieju. Do bramkarzy dobierzemy zawodników z pola i w ten sposób powstaną ekipy, które zagrają systemem "każdy z każdym". Zapraszamy serdecznie w przyszły czwartek na "Orlika" przy Stadionie Miejskim. Pamiętajcie, aby pojawić się na obiekcie odpowiednio wcześnie, zapisy zamykamy o godz.17.15.