Oceniamy piłkarską jesień (3) - juniorzy D230.11.2016r.
Trzecia odsłona bilansu futbolowej jesieni A.D. 2016 będzie dotyczyć juniorów D2, a więc drużyny złożonej z zawodników rocznika 2005 (i młodszych). Team Sławomira Słonki zdominował rozgrywki w swojej grupie klasy okręgowej i jest wyraźnym liderem rywalizacji na półmetku.

O tym, że zespół emkaesiaków w tej kategorii wiekowej jest silny i perspektywiczny wiadomo nie od dziś. Udane występy w lidze to jedno, ale przecież wcześniej był chociażby tygodniowy sprawdzian podczas letniego turnieju w Dobiegniewie, gdzie także prezentowaliśmy się znakomicie. Duże możliwości czerwono-niebiescy potwierdzają też w imprezach halowych. Po dwóch sezonach gry turniejowej na Orlikach ekipa wyszła na duże boisko, rozgrywa znacznie dłuższe czasowo mecze, w szerszym składzie. Z tą nowością debrznianie poradzili sobie bez kłopotu i szybko zaaklimatyzowali się w nowej rzeczywistości. Najkrócej reasumując: idziemy do przodu, powoli, stopniowo i konsekwentnie.

W ośmiu spotkaniach o punkty MKS odniósł siedem zwycięstw, potykając się jedynie w rewanżowej potyczce z Chojniczanką w Chojnicach (2:2). Rewanżowej, bowiem związek postanowił ze względów ekonomicznych stworzyć na południu zawiadywanego przez siebie terenu pięciodrużynową stawkę, która gra systemem czterorundowym. Przypomnijmy, iż ta jedyna wpadka zespołu Słonki przytrafiła się akurat z teamem złożonym w całości z piłkarzy urodzonych w 2006 roku podczas, gdy jedenastolatków z Grodu Tura odprawiliśmy wcześniej z Debrzna z bagażem szesnastu goli... Aby być precyzyjnym należy dodać, że de facto był to drugi team Chojniczanki, pierwszy w tym roczniku (też pokonany przez nas, w sparingu w sierpniu) rywalizuje w grupie gdańskiej.

Wygrywaliśmy bardzo przekonywająco, zwłaszcza na własnym boisku. Na obiekcie przy ul. Sportowej jedynie Lider Rychnowy uniknął dwucyfrówki. Na wyjazdach było trudniej, poza przywoływaną tutaj wizytą na "Modraku" w Chojnicach w pozostałych meczach w roli gości zwyciężaliśmy, ale nie były to wcale spacerki, bo nawet w Ględowie w konfrontacji z AP Człuchów w pierwszej połowie obraz gry był w miarę wyrównany. Efekt końcowy rundy jest jednak bardzo pomyślny, a przewaga nad drugimi w zestawieniu Czarnymi Czarne pokaźna.

23 osoby liczyła kadra drużyny, lecz w tym gronie byli Mikołaj Brzykcy, Konrad Kieruj, Oliwia Sekta i Mateusz Szczur, którzy trenowali i grali (z wyjątkiem jednego meczu Brzykcego i dwóch Szczura) wyłącznie z rówieśnikami z rocznika 2006 w juniorach E1. Szybko przeniesiono z młodszej kategorii do ekipy Słonki Zuzannę Karwacką. Jeden mecz, w zasadzie "gościnnie", rozegrała w juniorach D2 Zuzanna Belter, Stało się to w weekend, gdy nie mogła pomóc ekipie, w której nominalnie funkcjonuje na co dzień, czyli w juniorach C1. Pod koniec I rundy dołączyli do kolegów wracający do gry Tomasz Olszowy i Adrian Suchacki. Wszyscy pozostali to niezmienny od kilku już lat trzon ekipy, składający się z 15 futbolistów. Do tej zwartej grupy najmocniej doszlusowała wspomniana Karwacka, zaliczając sześć spotkań w lidze. Dużo, bo dziesięciu piłkarzy nie opuściło ani jednego meczu, dwóch kolejnych zabrakło w składzie tylko po razie. Na liście strzelców zameldowało się aż trzynastu zawodników, co również świadczy dobrze o zespole. Na czele snajperów znajduje się Szymon Maza, a niedaleko za nim plasuje się Dominik Pikulik, który jako jedyny zdobywał gole w każdym spotkaniu.

Drugą grupę okręgówki juniorów D2 tworzy w naszym podokręgu dziesięć klubów. Lideruje tam z ośmioma triumfami i jedną porażką Jantar Ustka, mający po pięć oczek przewagi nad Olimpijczykiem Kwakowo i Bykami Słupsk. Na przeciwległym biegunie klasyfikacji jest Słupia Charnowo, która to ekipa poniosła dziewięć porażek, strzeliła jedną bramkę, tracąc... 104. Ale grają i to jest najważniejsze w futbolu dziecięcym...

Razem: 8 meczów, 7 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek, 22 punkty, bramki 61-6

U siebie: 4 spotkania, 4 wygrane, 0 remisów, 0 przegranych, 12 punktów, gole 45-1

Wyjazd: 4 spotkania, 3 wygrane, 1 remis, 0 przegranych, 10 punktów, gole 16-5