Dwie zmiany we władzach klubu11.12.2016r.
Za nami Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno. Członkowie klubu podsumowali dwuletni okres funkcjonowania stowarzyszenia. Skupiono się na najważniejszych kwestiach dotyczących sekcji piłki nożnej (m.in. wyniki drużyny seniorów i stopniowy rozwój Akademii Piłkarskiej), sprawach związanych z infrastrukturą, promocją Debrzna poprzez sport dzięki działaniom emkaesiaków, cyklicznych imprezach organizowanych lub współorganizowanych przez klub i finansach czerwono-niebieskich.

Na wniosek Komisji Rewizyjnej członkowie MKS-u udzielili absolutorium zarządowi za okres 2014-2016. Następnie wybrano władze klubu na kolejną dwuletnią kadencję. Ich skład jest od piątku 9 grudnia taki: Sebastian Michno (prezes), Krzysztof Borkowski (wiceprezes), Paweł Władyczak (sekretarz), Sebastian Stalka (skarbnik) i Arkadiusz Lewenko (członek zarządu). Jak łatwo zauważyć nowymi twarzami w gremium kierującym działaniami stowarzyszenia są K. Borkowski i S. Stalka. Ten pierwszy to ex-piłkarz Żagla i MKS-u. W barwach teamu znad Debrzynki w latach 1992-2004 rozegrał 385 meczów, strzelając 54 gole. Był także dwukrotnie trenerem ekipy seniorów (2000-2002 oraz od września 2005r. do końca czerwca 2008 r.). W okresie 1995-1997 był członkiem Komisji Rewizyjnej. Z kolei S. Stalka od 2010 roku (z krótką przerwą wiosną 2012r. na występy w Piaście Człuchów) jest związany z emkaesiakami jako zawodnik, a oprócz tego nieprzerwanie od sezonu 2013/2014 szkoli zespół juniorów rocznika 2002 (i młodsi).

Bogdan Bojarski (dotychczasowy wiceprezes, pełniący tę funkcję w latach 2004-2016) nie zdecydował się kandydować na kolejne 24 miesiące. W elekcji uczestniczył natomiast Władysław Mendrek (skarbnik w latach 2004-2016), jednak tym razem nie uzyskał wystarczającej liczby głosów, aby nadal zasiadać w zarządzie. Obydwu serdecznie dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz klubu.

Organ kontrolny stanowić będą w najbliższych dwóch latach Robert Szychowski (przewodniczący), Jerzy Pelowski i Robert Rutyna (członkowie).

W obradach brali udział radni (przewodniczący RM Debrzna Zdzisław Marek oraz Wiesława Adler, Jan Adam Beme, Adam Hyrycz, Franciszek Kaczmarek i Adam Łukaszewski). Niestety nie mógł być obecny na zebraniu burmistrz Wojciech Kallas, którego zatrzymały obowiązki służbowe poza Debrznem.

W dyskusji poruszono kilka ważkich dla klubu tematów, związanych z bieżącymi sprawami i naturalnie bliższą i dalszą przyszłością. Znamienne, iż jeszcze parę lat temu osią rozmów (przeważnie nerwowych czy wręcz burzliwych) była modernizacja stadionu, a obecnie jeśli rozmawiano o infrastrukturze, to z myślą o bazie treningowej, mając na względzie zarówno pełnowymiarowe boisko, jak i zainstalowanie "balona" nad Orlikiem na czas późnej jesieni, zimy i wczesnej wiosny. Na pewno temat warty jest kontynuacji i dalszego, spokojnego "lobbowania".