Oceniamy piłkarską jesień (4) - juniorzy C123.12.2016r.
Czwarty odcinek bilansu pierwszej części sezonu 2016/2017 w rozgrywkach ligowych poświęcamy emkaesiakom z rocznika 2002 (i młodszym), czyli juniorom C1. Ekipa prowadzona przez Sebastiana Stalkę, podobnie jak ich młodsi koledzy z juniorów D2 rywalizuje w grupie II (południowej) słupskiej okręgówki, także systemem czterorundowym, w gronie pięciu klubów. Na półmetku zajmujemy czwartą lokatę i z pewnością jest to miejsce nie do końca oddające potencjał zespołu.

Cztery z pięciu drużyn ostro "ścigały się" o czołowe pozycje w tabeli, wyraźnie odstawał od tej grupy jedynie team JFA Przechlewo. Jeszcze na trzy kolejki przed finiszem rundy mieliśmy pełne prawo myśleć o walce nawet o pierwszą lokatę w klasyfikacji, ale potem przyszły porażki w Czarnem, u siebie z Chojniczanką i szczególnie bolesna w Krojantach (5:12!), co spowodowało taki, a nie inny obraz jesiennych dokonań. Słabo spisywaliśmy się poza Debrznem, gdyż czerwono-niebiescy zdobyli "w gościach" zaledwie punkt po remisie w Przechlewie, co biorąc pod uwagę aktualną siłę drużyn też nie było rewelacyjnym rezultatem.

Charakterystyczne, że o ile piłkarsko nie wyglądało to źle, to jednak fizycznie odstajemy od prawie każdego zespołu, co przekłada się potem na trudność w stawianiu oporu przeciwnikom. W połowie kampanii lideruje Szarża Krojanty i wielkie zaskoczenie to nie jest, aczkolwiek gdyby nie wzmocnienia tej ekipy w trakcie rundy kilkoma piłkarzami (w tym zwłaszcza bramkostrzelnym Jakubem Prondzińskim) mogło to wyglądać zupełnie inaczej.

Debrzneński szkoleniowiec dysponował kadrą liczącą 22 piłkarzy, ale w praktyce trzon, czyli czternastka grała regularnie, zaliczając co najmniej po pięć spotkań, z czego siedem osób wyszło na boisko we wszystkich ośmiu meczach, a następnych pięć (w tym jedyna przedstawicielka płci pięknej Zuzanna Belter) opuściło tylko jeden. Już po rozpoczęciu sezonu dołączyli do zespołu Kacper Kubicki i Tomasz Wojtuń, wcześniej uczestniczący w zajęciach grupy w Starym Gronowie. Debiutował też debrznianin Tomasz Małka. Znowu, analogicznie jak w poprzednim sezonie nie w pełni zostały wykorzystane możliwości Damiana Kamowskiego, który z powodów zdrowotnych zagrał tylko trzykrotnie. Zawód sprawili Miłosz Parzybut i Krzysztof Stankiewicz, którzy nie po raz pierwszy najpierw są z drużyną, aby znikać bez szczególnego powodu na długie miesiące z treningów i co za tym idzie ze składu. Ośmiu piłkarzy (czyli dość spora grupa) przynajmniej raz trafiło do siatki, lecz tak po prawdzie ofensywne atuty MKS-u w tej kategorii wiekowej w I rundzie to głównie Mateusz Trela i Kacper Bielecki, którzy ogółem zdobyli 14 bramek, czyli ponad połowę całego dorobku zespołu.

Liga juniorów C1 w podokręgu to jak wspomnieliśmy wyżej dwie grupy. Ta pierwsza jest liczniejsza (10 klubów) i gra tradycyjnym systemem. Na północy regionu prowadzi Garbarnia Kępice przed Doliną Gałąźnia Wielka (po 24 punkty), a za liderującym duetem plasuje się Gryf Słupsk, mający trzy oczka mniej. Nikt więcej nie ma już szans na włączenie się do rywalizacji o czołowe miejsca.

Razem: 8 meczów, 3 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki, 10 punktów, bramki 22-27

U siebie: 4 spotkania, 3 wygrane, 0 remisów, 1 przegrane, 9 punktów, gole 12-7

Wyjazd: 4 spotkania, 0 wygranych, 1 remis, 3 przegrane, 1 punkt, gole 10-20

Mecze:
Kacper Bielecki 8, Wojciech Kaczmarek 8, Kamil Kiedrowicz 8, Wojciech Marzec 8, Dominik Mudyna 8, Jakub Nykiel 8, Mateusz Trela 8, Patryk Barczewski 7, Zuzanna Belter 7, Patryk Kiedrowicz 7, Jakub Pałubicki 7, Mikołaj Sikorski 7, Kamil Łukaszewski 5, Łukasz Pruszkowski 5, Damian Kamowski 3, Wojciech Viola 3, Kacper Kubicki 2, Tomasz Małka 2, Miłosz Parzybut 2, Tomasz Wojtuń 2, Krzysztof Stankiewicz 1

Nie grał:
Aleksander Parka

Gole:
9- Mateusz Trela, 5- Kacper Bielecki, 2- Wojciech Marzec i Jakub Nykiel, 1- Patryk Barczewski, Wojciech Kaczmarek, Tomasz Małka i Jakub Pałubicki