AKTUALNOŚCI
"Piłka nożna to sport, w który gra się umysłem"28.12.2016r.
Szósta edycja towarzyskiego turnieju piłki nożnej amatorów "Debrzno 30+" przeszła do historii. W hali Zespołu Szkół we wtorkowe popołudnie, niemal bezpośrednio po odejściu od świątecznych stołów, stawiło się 26 zawodników, którzy po utworzeniu drogą losowania czterech zespołów ganiali przez blisko trzy godziny za futbolówką. Dla podtrzymania kondycji fizycznej, tradycji oraz tak zwyczajnie i po prostu- aby spotkać się w gronie znajomych miłośników tej dyscypliny sportu.

Spośród wszystkich wydań naszej imprezy odnotowaliśmy najmniejszą frekwencję, za to byliśmy niemal najskuteczniejsi, bowiem tylko w 2015 roku padło nieco więcej goli (38 wobec 36 teraz). Graliśmy oczywiście systemem każdy z każdym, mecze trwały 2 razy 10 minut. Niestety, pech dopadł pomysłodawcę, inicjatora całości w 2011 roku, a więc Arkadiusza Lewenko, który na skutek porannego zdarzenia drogowego był zmuszony przerwać podróż do Debrzna i wrócić do Warszawy. Arek, podobnie zresztą jak także tym razem nieobecny Mirosław Kisełyczka znajdowali się w ekskluzywnej (z roku na rok coraz bardziej) grupie osób, które nie opuściły dotąd żadnej odsłony zawodów. Po wczorajszych zmaganiach na tej liście pozostało siedmiu zawodników: Robert Białek, Krzysztof Borkowski, Krzysztof Jaworski, Adam Łukaszewski, Sebastian Michno, Michał Pilarski i Robert Rutyna.

Oprócz starych wyjadaczy gościliśmy w szkolnym obiekcie również debiutantów. Premierowy występ zaliczyli bowiem Grzegorz Dudek, Marcin Klinger, Marcin Procak, Paweł Wegner i Maciej Seydak. W przypadku tego ostatniego (notabene nieformalnego króla strzelców- 9 goli) można śmiało mówić o "Super Dzikiej Karcie" jako, że sporo brakuje mu do trzydziestego roku życia, lecz regularnie grywa z oldbojami i został w drodze wyjątku dokooptowany do turnieju.

Wszystkie teamy otrzymały pamiątkowe puchary, a każdy uczestnik okolicznościowy, tradycyjny medal za udział. W tym roku suweniry opatrzyliśmy (co też jest regułą) sentencją "Piłka nożna to sport, w który gra się umysłem". Słowa te przed laty wypowiedział zmarły przed dziewięcioma miesiącami słynny holenderski piłkarz (a potem szkoleniowiec) Johann Cruyff. Członkowie zwycięskiej drużyny wyszli z hali dodatkowo obdarowani naszymi firmowymi (Akademii Piłkarskiej MKS-u) bidonami.

Jak przebiegała rywalizacja? Dominowali Czerwono-niebiescy, którzy dość gładko odprawiali kolejnych rywali. Jedynie w starciu z Białymi obserwowaliśmy w miarę równą grę, ale w samej końcówce przewaga późniejszych zwycięzców nie podlegała już dyskusji. Bardzo zacięte było spotkanie Żółtych i Białych, w którym długo prowadzili ci pierwsi, a wyraźną dominację ich przeciwnicy dopiero w ostatnich fragmentach potwierdzili wyrównującą bramką. Tu znacząca uwaga: do siatki po razie trafiali... Andrzej Koroś i P. Wegner, a więc dwaj najlepsi snajperzy w dziejach zespołu seniorów MKS-u. Warto uzmysłowić sobie, że łącznie zdobyli w oficjalnych meczach 472(!) bramki (217+255) i było coś symbolicznego w tym, że zawodnicy dwóch pokoleń piłkarskich, "goleadorzy" nr 1 i 2 klubu z Grodu Dzika w turniejowym boju wyszli na remis. Wrażeń nie zabrakło także w zamykającej imprezę konfrontacji Czerwonych i Żółtych. Niemal rzutem na taśmę, dzięki dwóm fantastycznym uderzeniom K. Jaworskiego (naturalnie z lewej nogi, zwłaszcza drugi gol był przedniej urody) ten pierwszy team zdołał przechylić szalę wygranej na swoją stronę.

Wielkie podziękowania dla Bartłomieja Licy (sędzia) oraz Krzysztofa Dudzica (obsługa techniczna) za pomoc przy organizacji turnieju. Graliśmy charytatywnie, zbieraliśmy pieniążki na rzecz zmagającej się z groźną chorobą mieszkanki naszego miasta Aleksandry Bernackiej. To fragment akcji, jej druga (mamy nadzieję, iż znacznie szersza) odsłona odbędzie się podczas mistrzostw zakładów pracy na początku 2017r. Wtedy nastąpi podsumowanie inicjatywy.

Zawody zrealizowaliśmy jako część zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sport dla każdego-Debrzno 2016" dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno.

Do zobaczenia za rok! Nie wątpimy, że ponownie zechcecie się z nami pobawić na luzie w futbol w tym specyficznym okresie.

Wyniki i strzelcy bramek

Czerwono-niebiescy- Żółci 7:2 (Seydak 4, Władyczak 2, samobójcza- Wójtowicz 2)

Czerwoni- Biali 1:4 (Wieszewski- Procak 2, Wegner, Borkowski)

Czerwono-niebiescy- Czerwoni 6:0 (Seydak 3, Szerląg 2, Nowak)

Żółci- Biali 1:1 (Koroś- Wegner)

Czerwono-niebiescy- Biali 6:3 (Seydak 2, Nowak 2, Władyczak 2- Łukaszewski, Dudek, Procak)

Żółci- Czerwoni 2:3 (Białek, Wójtowicz- Jaworski 2, Wieszewski)

Tabela

1. Czerwono-niebiescy 9 19-5
2. Biali 4 8-8
3. Czerwoni 3 4-12
4. Żółci 1 5-11

Składy drużyn

Czerwono-niebiescy: Krzysztof Fierek, Marcin Klinger, Ireneusz Nowak, Maciej Seydak, Roman Szerląg, Paweł Władyczak

Biali: Krzysztof Borkowski, Grzegorz Dudek, Adam Łukaszewski, Michał Pilarski, Marcin Procak, Sławomir Słonka, Paweł Wegner

Czerwoni: Krzysztof Jaworski, Rafał Kujawski, Edward Marek, Sebastian Michno, Mariusz Tworek, Mirosław Wieszewski

Żółci: Robert Białek, Daniel Janusz, Andrzej Koroś, Wojciech Kropski, Krzysztof Pawlukiewicz, Robert Rutyna, Radosław Wójtowicz

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::