Drugie miejsce zespołu, wyróżnienia dla M. Kaczmarczyka i Pikulika08.01.2017r.
Bardzo interesujący przebieg miał turniej halowej piłki nożnej roczników 2004 i 2005 "Gramy Fair Play Cup 2017" zorganizowany przez FA Fair Play w Złotowie. Oglądaliśmy sporo zaciętych spotkań, których losy ważyły się do ostatnich chwil, a rezultaty były niewiadomą. Dobrze w gronie sześciu ekip zaprezentowali się czerwono-niebiescy prowadzeni przez Sławomira Słonkę, zajmując drugą lokatę.

Team debrzneński nie poniósł ani jednej porażki w pięciu meczach. Zawody zainaugurowaliśmy bezbramkowym remisem z Polonią Jastrowie. W drugiej potyczce emkaesiacy długo prowadzili z Football Academy Piła po trafieniu Dominika Pikulika. Co więcej, nasi zawodnicy mieli kolejne szanse na podwyższenie wyniku (najlepszą Hubert Lange), lecz niestety kilkanaście sekund przed końcem rywale po kontrze doprowadzili do wyrównania. W trzeciej konfrontacji podopieczni Słonki zagrali skutecznie, odprawiając drugi team złotowski 5:0 i otwierając sobie tym samym drogę do walki o czołowe pozycje.

W kolejnym występie, nie bez kłopotów, wygraliśmy z Joga Bonito 2:1 i stało się jasne, iż zamykający w naszym przypadku turniej mecz z pierwszą ekipą FA Fair Play będzie starciem o triumf w imprezie. Gospodarzom wystarczał remis, MKS musiał zwyciężyć. Po emocjonującym boju, w którym prowadziliśmy po golu Pikulika, odnotowaliśmy remis 1:1, co dało drugie miejsce w ostatecznym rozrachunku.

Po główne trofeum sięgnęli miejscowi futboliści, chociaż równie dobrze mogli to uczynić zarówno debrznianie, jak i Polonia oraz FA Piła. Turniej był niezwykle wyrównany, bo nawet drużyna Joga Bonito mimo, że nie zdobyła ani jednego oczka wcale nie odstawała znacząco od reszty stawki. Warto przypomnieć, że FA Fair Play (pierwszy skład) i pilanie desygnowali do gry piłkarzy z rocznika 2004.

Podczas podsumowania zawodów doszło do niefortunnej pomyłki. Organizatorzy wręczyli statuetkę za tytuł najlepszego snajpera Jakubowi Oleksiewiczowi, zamiast Pikulikowi, który zdobył najwięcej (cztery) bramek. Wyszło nieszczególnie... Drugim nagrodzonym debrznianinem został Mateusz Kaczmarczyk, którego słusznie uznano za najlepszego golkipera. Miano MVP turnieju przypadło reprezentantce Polonii Agacie Gniot, jednej z dwóch (obok futbolistki MKS-u Zuzanny Karwackiej) dziewcząt.

Gorąco dziękujemy za pomoc przy organizacji wyjazdu do Złotowa Rodzicom, a więc Andrzejowi Pikulikowi, Michałowi Mazie, Hannie i Markowi Stryszykom oraz Grzegorzowi Janke. W trakcie piłkarskich zmagań dotarli do hali "Złotowianka" ponadto Aleksandra i Krystian Karwaccy, Renata i Robert Oleksiewiczowie, a także Gabriela Pikulik, zatem grupa kibiców z Debrzna była naprawdę okazała...

Wyniki i strzelcy goli dla AP 2012 MKS:

FA Fair Play- Fa Fair Play II 2:0
Polonia- AP 2012 MKS 0:0
Joga Bonito- FA Piła 0:1
Polonia- FA Fair Play 2:2
Joga Bonito- FA Fair Play II 0:2
FA Piła- AP 2012 MKS 1:1 (Pikulik)
FA Fair Play- Joga Bonito 2:1
FA Piła- Polonia 0:0
AP 2012 MKS- FA Fair Play II 5:0 (Wieszewski 2, Maza, Pikulik, J. Oleksiewicz)
FA Piła- FA Fair Play 1:2