Turniej zakładowy, treningi dzieci, karate shotokan, pokaz boksu - gramy dla Oli Bernackiej!02.02.2017r.
W sobotę 4 lutego odbędzie się w hali Zespołu Szkół doroczna impreza kończąca cykl rozgrywek seniorskich pod dachem, czyli Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w piłce nożnej. W tym roku (podobnie zresztą jak dwanaście miesięcy temu, gdy graliśmy dla malutkiego Tomka Oblizajka) zawody mają charakter charytatywny i będą jednym z elementów dwudniowej akcji, mającej na celu pomoc dla zmagającej się od dłuższego czasu z groźną chorobą mieszkanki naszego miasta Pani Aleksandry Bernackiej.

W tym miejscu zapowiedzi skupimy się na wymiarze stricte sportowym. Rozpoczniemy wspólne działania o godz.11.30 sześćdziesięciominutowymi okolicznościowymi zajęciami dzieci z Akademii Piłkarskiej MKS-u dedykowanymi adeptom futbolu urodzonym w latach 2009, 2010 i 2011. O godz.12.30 identyczny trening zrealizują zawodnicy z rocznika 2006. Obydwie grupy poprowadzi Paweł Władyczak. Zapraszamy serdecznie nie tylko najmłodszych, ale również mamy, ojców, babcie, dziadków, rodzeństwo, znajomych itd. O 13.30 halą zawładną na pół godziny miłośnicy karate shotokan, pod wodzą Sławomira Stelcera z Piły, a później przystąpimy już do rywalizacji piłkarskiej. Około godz.15.30 przerwiemy na krótko turniejowe mecze, gdyż zaplanowaliśmy wówczas kolejny ciekawy akcent, a mianowicie pokaz umiejętności grupki dzieci i młodzieży skupionej w sekcji bokserskiej Sparty Złotów. To wszystko na dużym boisku, a przecież warto wspomnieć, że przygotowano także sekwencję wydarzeń przeznaczoną głównie dla pań. To będzie zumba i nie tylko, na parterze obiektu, w sali nr 4. Terminarz zajęć prowadzonych przez trzy instruktorki aktywne na co dzień w Debrznie jest następujący: 13.00-14.00 Małgorzata Sikora, 14.00-15.00 Żaneta Sieg, 15.00-16.00 ponownie M. Sikora i 17.00-18.00 Anna Baranowska.

Sztab akcji umiejscowiliśmy w sali nr 18 na pierwszym piętrze, gdzie będzie można skosztować wyśmienitego ciasta, wypić kawę czy herbatę, wziąć udział w fantoniadzie, posilić się zupą itp. Co najważniejsze: liczymy na Waszą hojność i zasilanie przygotowanych puszek datkami, których zawartość (mamy taką nadzieję) urośnie do pokaźnej sumy pieniężnej, bo taki jest podstawowy i najistotniejszy zamiar organizatorów całości. To oczywiście nie koniec, bo w niedzielę 5 lutego ciąg dalszy, ale o tym napiszemy osobno w jutrzejszym materiale.

Wracając do zawodów piłkarskich dla drużyn zakładowych. W siedemnastej edycji turnieju wystartuje sześc ekip. Gramy systemem każdy z każdym, pojedynczy mecz potrwa 2 razy 8 minut. Do imprezy zgłosili się niemal wszyscy uczestnicy z roku 2016 (zrezygnowała jedynie Dobrynka sp. z o.o.), na boisku zobaczymy więc reprezentantów Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, Ochotniczej Straży Pożarnej, Roli sp. z o.o., JW 4094 Wałcz, JW 3775 Nieżychowice oraz Megaluxu Lipka. Poniżej publikujemy kalendarz spotkań i zachęcamy kibiców do obserwowania zmagań sportowców, ale nade wszystko do czynnego, aktywnego wsparcia inicjatywy związanej z pomocą dla Pani Oli. Bądźcie z nami!

1-2 Megalux- MOW
3-4 Rola- JW 3775 Nieżychowice