Drugi dzień pod znakiem morsowania, występów kulturalnych oraz licytacji 03.02.2017r.
Kontynuujemy wątek odnoszący się do akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dla Pani Aleksandry Bernackiej, debrznianki, walczącej z ciężką chorobą. Wczoraj przedstawiliśmy plan działania na sobotę 4 lutego, ale to nie wszystko, ponieważ sporo wydarzeń przewidziano również na kolejny dzień, niedzielę 5 lutego.

Rozpoczęcie nastąpi o godz.14.00 nad Jeziorem Miejski Staw od rozgrzewki prowadzonej przez Małgorzatę Sikorę, w której będą m.in. uczestniczyć "Lodowe Dziki", a więc grupa morsów z naszego miasta. Naturalnie mocno liczymy na udział nie tylko miejscowych miłośników kąpieli w zimie, ale i ich koleżanek i kolegów z innych ośrodków. Nie zważając na niską temperaturę morsy wejdą do wody, bo jak sami twierdzą, wystarczy zrobić to o tej porze roku raz, aby chwycić bakcyla i wracać wielokrotnie nad jezioro w towarzystwie takich samych "wariatów" (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Zapraszamy nie tylko morsów, ale też wszystkich, którzy chcą im pokibicować. Będzie gorąca zupa, będą także puszki i nie zapominajcie o nich nawet na chwilę dorzucając coś od siebie!

Po wodnych atrakcjach od godz.16.00 ruszy cykl przedsięwzięć kulturalnych. W sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w ciągu pięciu godzin każdy znajdzie coś dla siebie, a mianowicie będzie można obejrzeć występy chórów "Ballada" z Debrzna i "Sonata" z Okonka, potem na scenę wyjdzie zespół muzyczny "Trzy Gitary", a jako ostatni pokażą się członkowie kapeli "Som Gorsi". Co najważniejsze, w przerwach między akcentami kulturalnymi odbędą się licytacje. Wśród wielu cennych gadżetów przygotowanych do wylicytowania jest sporo sportowych. Warto tu wymienić chociażby koszulkę Legii Warszawa z autografami, trykot Lechii Gdańsk, piłkę Lecha Poznań, koszulkę siatkarki Mileny Sadurek z autografami polskich "Złotek", czyli mistrzyń Europy sprzed ponad dekady, t-shirt upamiętniający bokserską walkę o pas WBO w wadze junior ciężkiej Krzysztof Głowacki-Marco Huck z autografem popularnego "Główki", piłka z autografami zawodników lidera I ligi piłkarskiej Chojniczanki Chojnice, koszulka polo siatkarek Legionovii Legionowo z podpisami, szalik VfL Wolfsburg, koszulka olimpijki z Rio de Janeiro (kajakarka Karolina Naja) oraz "last but not least", a zatem koszulka MKS Debrzno z numerem 12, symbolizującym dwunastego zawodnika ekipy, czyli kibica, który ją nabędzie...

Będą także vouchery związane ze sportami motorowymi. Można stać się uczestnikiem programu szkoleniowego Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara, odbyć specjalną jazdę na prawym fotelu uczestnika Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Jakuba "Colina" Brzezińskiego, a na dokładkę "przejażdżkę" z Krzysztofem Wicentowiczem, związanym z Dacia Duster Cup Cross Country.

Poza tym w holu przed salą organizatorzy umiejscowią kawiarenkę, odbędzie się fantoniada i tak jak w sobotę będzie można nabyć wyśmienite ciasto. Reasumując: po prostu nie tylko MOŻECIE tam być, ale wręcz MUSICIE! Dajmy wszyscy pozytywny sygnał i pomóżmy, każdy na miarę możliwości, osobie, która bardzo tego potrzebuje.