Huśtawka nastrojów i IV miejsce rocznika 200627.02.2017r.
Zespół juniorów E1 wywalczył czwartą pozycję w halowej imprezie w Sępólnie Krajeńskim, powtarzając rezultat swoich kilka lat starszych kolegów sprzed ośmiu dni, którzy również uplasowali się w tym samym obiekcie blisko podium. Zawodnicy Pawła Władyczaka z małym niedosytem wracali do Debrzna, ponieważ byli o kroczek od wyższej lokaty. Jeśli w sporcie suma szczęścia i pecha równa się zero, to odzwierciedlenie tej tezy miało miejsce we wczorajszych zawodach.

Czerwono-niebiescy bowiem w fazie grupowej mieli odrobinę farta i dzięki temu (oraz własnej solidnej grze ma się rozumieć) wskoczyli do najlepszej czwórki turnieju. Rywalizację rozpoczęliśmy od pewnego 3:0 z Czarnymi Lniano po trafieniach Szymona Szlagi, Oliwii Sekty i Kacpra Miszewskiego. Znamienne, iż była to jedyna porażka przeciwników, bo później grali nadzwyczaj równo, zajmując mimo to... zaledwie siódmą pozycję. W drugiej potyczce, z Gryfem Cekcyn, dość szybko objęliśmy prowadzenie za sprawą Jakuba Kaczyńskiego, ale potem prosty błąd spowodował, że musieliśmy zadowolić się podziałem punktów.

Trzecia konfrontacja, z GLKS Osielsko, raczej bez historii. Przegraliśmy 1:4 i tylko przez moment (po kontaktowej bramce Miszewskiego) mieliśmy nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie. Układ tabeli po tym meczu wskazywał, że emkaesiacy zagrają raczej co najwyżej o piąte miejsce, bo znacznie bliżej promocji do półfinału zdawał się być Gryf. Cekcynianie jednak bezbramkowo zremisowali z Czarnymi Lniano, a następnie ulegli 1:2 teamowi z Osielska i to podopieczni Władyczaka przebili się do czołowej czwórki. Oczywiście sami musieli ten fakt wcześniej "przystemplować" w spotkaniu z Kamionką Kamień Krajeński i zrobili to efektownym 4:0.

Potem opuściła nas fortuna. Półfinał z Feniksem Mrocza zaczęliśmy od straty gola, ale na 1:1 trafił wkrótce Szlaga. Kiedy wszyscy szykowali się już do konkursu rzutów karnych jednemu z piłkarzy z Mroczy wyszło "uderzenie życia", niemal z połowy boiska i to w... ostatniej sekundzie! Starcie o brązowe krążki to powtórka grupowej potyczki z GLKS-em Osielsko. Tym razem obraz gry nie był jednostronny, bo wprawdzie rywale wygrywali 1:0, lecz Szlaga odpowiedział celnym strzałem na 1:1. Niestety, pod koniec meczu szkolny błąd debrznian i ponownie minimalna porażka.

Zespół mimo dość nierównej, "falującej" gry trzeba pochwalić za postawę w Sępólnie Krajeńskim. Cenna była dla nas możliwość gry z drużynami z sąsiedniego województwa. Nie pojechali na imprezę chorzy Wiktor Górecki i Mateusz Szczur, za to sposobność do debiutu nadarzyła się dla Wiktora Wrzeszcza i Marka Śledzińskiego. Szlaga, wraz z trzema innymi futbolistami, zdobył cztery bramki i miał szansę na tytuł króla strzelców, ale w dodatkowej rozgrywce na karne nie zdołał sięgnąć po indywidualne wyróżnienie. Mimo to brawa dla Szymona, jak zwykle imponującego ogromnym zaangażowaniem na boisku.

W trakcie zawodów dotarli do Sępólna Krajeńskiego Rodzice naszych piłkarzy, Marcelina i Rafał Kaczyńscy oraz Anna i Janusz Kieruj. Dziękujemy za kibicowanie!

Wyniki i strzelcy goli dla AP 2012 MKS Debrzno:

Krajna- Feniks 1:2
MKS Łochowo- Czarni N. 3:0
Krajna- UKS 3:0
Feniks- Czarni N. 0:0
Krajna- Czarni N. 0:0
UKS- MKS Łochowo 0:3
Krajna- MKS Łochowo 0:1
UKS- Feniks 0:4
MKS Łochowo- Feniks 0:1
Czarni N.- UKS 1:0

1. Feniks Mrocza 10 7-1