Gapiostwo Garbarni25.03.2017r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 23 marca 2017r. zweryfikowała wynik rozegranego cztery dni wcześniej meczu klasy okręgowej seniorów Słupia Kobylnica-Garbarnia Kępice. Gospodarze zwyciężyli 2:0, ale do tabeli ostatecznie został wpisany rezultat 3:0 dla kobylniczan. Powód? W drużynie gości wystąpił nieuprawniony zawodnik.

Wśród kępiczan po ostatniej kolejce rundy jesiennej dwóch piłkarzy miało na swoim koncie po cztery żółte kartki: Karol Kostuch i Przemysław Mazuś. Obaj zgodnie z przepisami musieli więc pauzować w pierwszym spotkaniu II fazy rozgrywek. Tymczasem poza boiskiem przebywał jedynie Kostuch, natomiast Mazuś zagrał całe 90 minut. Decyzja związkowej komórki mogła być zatem tylko jedna: walkower.

Swoją drogą Garbarnia ma pecha do inauguracji futbolowej wiosny. W ubiegłym roku (też 19 marca!) nie doszło do potyczki tego zespołu w Jezierzycach ze Stalą, ponieważ ekipa z Kępic nie posiadała ważnych badań lekarskich, teraz historia z Mazusiem... Outsiderzy ligi i tak przegrali w Kobylnicy, więc jeden "gol" stracony więcej (tym razem przy "zielonym" stoliku) niczego nie zmienia w ich położeniu w klasyfikacji. Może poza tym, że Mazuś będzie musiał odpoczywać w najbliższej konfrontacji o punkty (dziś ze Startem Miastko), gdyż nadal obowiązuje go przecież kara za cztery "żółtka".