Bez historii do... historii08.04.2017r.
W drugim wiosennym występie juniorzy D2 rozgromili na własnym obiekcie Akademię Piłkarską Człuchów 16:0. Sam rezultat wskazuje jednoznacznie, iż był to mecz "bez historii", toczony w zasadzie przez pełną godzinę do jednej bramki. Zarazem jednak spotkanie przejdzie do... historii tego sezonu, gdyż najwyższe dotąd zwycięstwo podopieczni Sławomira Słonki (zastępował go na trenerskiej ławce w drodze wyjątku Paweł Władyczak) odnieśli na inaugurację jesiennej części edycji 2016/2017, gdy pokonali Chojniczankę Chojnice... 16:1.

Przez pierwsze dziewięć minut goście starali się obronić przed atakami czerwono-niebieskich, ale gdy w końcu do siatki trafił Dominik Pikulik, to szybko rozwiązał się worek z bramkami. Już do przerwy było 10:0, a po zmianie stron debrznianie dołożyli kolejnych sześć goli. Aż siedmiokrotnie meldował się na snajperskiej liście Szymon Maza (to również rekord bieżącej kampanii), pięć trafień zaliczył Pikulik, hat tricka dołożył Jakub Oleksiewicz, a swoje "trzy grosze" wtrąciła także po efektownej, solowej akcji Zuzanna Karwacka. Gdyby szukać najładniejszych ataków, po których strzelaliśmy bramki, warto wymienić wspomniany rajd Karwackiej oraz główkę na 3:0 Mazy po dośrodkowaniu Norberta Wieszewskiego, gola J. Oleksiewicza na 7:0 po wymianie podań z Wieszewskim, czy trafienie Pikulika na 14:0 po dokładnym, krzyżowym zagraniu Karwackiej.

W Wielką Sobotę 15 kwietnia trzecia konfrontacja w rundzie rewanżowej. W samo południe zagramy w Polnicy z Liderem Rychnowy.

MKS Debrzno- AP Człuchów 16:0 (10:0)
Bramki: Szymon Maza (11, 14, 17, 24, 28, 30, 44), Dominik Pikulik (10, 22, 34, 47, 55), Jakub Oleksiewicz (25, 29, 57), Zuzanna Karwacka (56)
MKS: M. Kaczmarczyk- W. Bielecki, Goryl, Janke, H. Kaczmarczyk, Karwacka, Kujawski, Lange, Maza, J. Oleksiewicz, Pachura, Pikulik, Stryszyk, Wieszewski, Wojciechowski