Nie było łatwo, ale jest dziesiąte zwycięstwo emkaesiaków15.04.2017r.
Zimno, deszczowo, mało wiosenna pogoda- w takich okolicznościach przyrody (niezbyt pięknych) rywalizowali juniorzy D2 Lidera Rychnowy i MKS-u Debrzno w Wielką Sobotę. Na boisku w Polnicy niespodzianki nie było, gdyż team Sławomira Słonki zainkasował kolejne trzy oczka, odnosząc dziesiątą wygraną w jedenastym spotkaniu o punkty w tej edycji.

Pojechaliśmy na ligowy mecz w trzynastoosobowym zestawieniu, bez nieobecnych Szymona Góreckiego, Mateusza Kaczmarczyka, Norberta Wieszewskiego i Piotra Wojciechowskiego. W kadrze znalazł się jeden debiutant Kacper Cieszyński. Od pierwszych minut przewaga była po stronie czerwono-niebieskich, ale... to gospodarze wyszli na prowadzenie. Zespół Marcina Żukowskiego wyprowadził skuteczną kontrę w 6. minucie i wykorzystał dogodną okazję.

Niemal natychmiast debrznianie ostro zabrali się za odrabianie niekorzystnego wyniku i po pięciu minutach przyniosło to zamierzony efekt, a po dalszych pięciu wygrywaliśmy już 3:1! Klasycznego hat tricka zanotował Szymon Maza. Najpierw najspokojniej zachował się w zamieszaniu podbramkowym w 11 min., trafiając na 1:1, potem w 15 min. główką pokonał golkipera po dokładnej centrze Dominika Pikulika, a po kolejnych 60 sekundach i wrzutce z kornera w wykonaniu Huberta Lange, uderzał dwukrotnie i za drugim razem piłka ugrzęzła w siatce. Bramki te mógł przedzielić swoim trafieniem Pikulik w 14. minucie, jednak wcelował w poprzeczkę.

Inicjatywa w dalszym ciągu należała do MKS-u. W 22 min. po rzucie wolnym bliski powodzenia był Pikulik, a w 27 min. oglądaliśmy koronkową akcję Pikulik-Jakub Oleksiewicz-Maza i dobrą interwencję golkipera. Ponadto w 29 min. Lange przymierzył w poprzeczkę, natomiast po chwili Pikulik po ładnym zagraniu J. Oleksiewicza mocną próbą sprawdził umiejętności bramkarza. Rezultat na 4:1 do przerwy ustalił Pikulik, biegnąc w 30. minucie niemal od połowy boiska sam na sam z golkiperem i płasko posyłając futbolówkę obok przeciwnika.

Gdy na początku II odsłony (36. minuta) piąte trafienie stało się udziałem Pikulika (asysta J. Oleksiewicz, pewny strzał w idealnej sytuacji), nieco pofolgowaliśmy niestety i natychmiast wykorzystali to gospodarze. Rychnowianie grali nieustępliwie do samego końca i trzeba przyznać, że mimo niekorzystnie ukaładającego się dla nich scenariusza zawodów za swoją postawę zasłużyli na brawa. W 38 min. po rogu zagranej górą piłki nie sięgnął J. Oleksiewicz, a próbujący interweniować Maza (zastąpił między słupkami po przerwie Huberta Kaczmarczyka)... wbił ją sobie do bramki.

Było zatem 5:2 i więcej z gry w dalszych fragmentach meczu mieli piłkarze Lidera. W 45 min. po wolnym rychnowian futbolówka odbiła się od słupka. W 53 min. "dostaliśmy" trzecią bramkę sądząc, iż był spalony i pozwalając na skuteczny strzał po ziemi. W ostatnich minutach jeszcze dwa godne uwagi zdarzenia: w 56 min. Maza udanie zatrzymał jednego z rywali w groźnej pozycji, a w 60 min. szóstego gola mógł zdobyć Pikulik, lecz tym razem przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.

Zagraliśmy może nie wybitnie, na pewno nierówno, czasami z brakiem należytej koncentracji, ale na tyle solidnie, aby mimo małych problemów dość wyraźnie zwyciężyć. Warto zaznaczyć, iż ekipa Lidera strzeliła w trzech spotkaniach z nami aż pięć goli, a łącznie w rozgrywkach okręgówki sezonu 2016/2017 straciliśmy ich przecież ledwie dziewięć. Co jest tradycją, na wyjeździe kibicowała swoim pociechom liczna grupa Rodziców z Debrzna i Lipki. Dziękujemy! Najbliższa przyszłość naszej drużyny w tej kategorii to eskapada do Czarnego. Potyczkę z Czarnymi przewidziano na sobotę 22 kwietnia o godz.11.00.

Lider Rychnowy- MKS Debrzno 3:5 (1:4)
Bramki dla MKS-u: Szymon Maza (11, 15, 16), Dominik Pikulik (30, 36)
MKS: H. Kaczmarczyk- W. Bielecki, Cieszyński, Goryl, Janke, Karwacka, Kujawski, Lange, Maza, J. Oleksiewicz, Pachura, Pikulik, Stryszyk