Dziewięć oczek i wygrana w ligowej imprezie w Przechlewie23.04.2017r.
Bardzo udanie zaprezentowali się juniorzy E1 (rocznik 2006 i młodsi) w pierwszym w rundzie wiosennej turnieju klasy okręgowej rozegranym w Przechlewie. Zespół Pawła Władyczaka (zastępował go dziś wyjątkowo Sławomir Słonka) zwyciężył we wszystkich trzech spotkaniach niedzielnej imprezy i wysforował się dzięki temu na fotel lidera rozgrywek. Brawo!

Zawody zainaugurowaliśmy bardzo niefortunnie, bo już w... dziesiątej sekundzie (!) meczu z gospodarzami Mateusz Szajgin wyjmował piłkę z siatki po zaskakującym uderzeniu zza pola karnego. Na szczęście szybciutko otrząsnęliśmy się po tej stracie i wkrótce do remisu doprowadził wyróżniający się w przekroju całego turnieju w naszej drużynie Szymon Szlaga, a później po pechowej interwencji obrońcy JFA prowadziliśmy 2:1 i taki rezultat utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra Romana Capara.

W drugim spotkaniu czerwono-niebiescy poradzili sobie dość gładko z Szarżą Krojanty (3:0) od początku dominując w tej rywalizacji. Zawodnikom mocno utrudniała grę kapryśna aura, gdyż towarzyszył im naprzemiennie deszcz, grad, a przez chwilę dało się słyszeć nawet... grzmoty zwiastujące burzę... W trzeciej potyczce w takim samym stosunku odprawiliśmy Kolejarza Chojnice mimo, iż fizycznie przeciwnicy wyglądali dużo lepiej od debrznian. Co ciekawe, ponownie (tak jak w poprzednich dwóch konfrontacjach) notowaliśmy bramkę samobójczą na korzyść emkaesiaków...

Warto zaznaczyć, że w teamie MKS-u ligowe debiuty zaliczyli Marek Śledziński i Wiktor Wrzeszcz. Ten drugi wpisał się nawet do sędziowskiego notesu zdobywając gola na 1:0 w starciu z Szarżą. Starsi kibice być może pamiętają, iż przed laty w naszym klubie pojawiło się już nazwisko Wrzeszcz na futbolowej arenie. Wujek Wiktora, Maciej występował nad Debrzynką w latach 1997-1999, głównie w ekipie juniorów starszych, lecz i w seniorach (9 meczów) zaznaczył swój ślad.

Drugi w rundzie rewanżowej turniej ligowy juniorów E1 odbędzie się na Orliku przy Stadionie Miejskim w Debrznie w sobotę 13 maja o godz.10.00.

Poniżej wyniki poszczególnych meczów i strzelcy goli dla czerwono-niebieskich.

JFA Przechlewo- MKS Debrzno 1:2 (Szlaga, samobójcza)
Kolejarz Chojnice- Szarża Krojanty 3:1
Kolejarz Chojnice- JFA Przechlewo 2:2
MKS Debrzno- Szarża Krojanty 3:0 (Wrzeszcz, samobójcza, Szczur)