Turniej w Człuchowie dla JFA, debrznianie z czterema punktami08.05.2017r.
Drużyna JFA Przechlewo zwyciężyła w pierwszej w rundzie wiosennej imprezie klasy okręgowej juniorów F1 (rocznik 2008 i młodsi), która odbyła się na boisku Orlik przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Człuchowie. Zespół przodownika rozgrywek zdobył siedem oczek. Team MKS Debrzno ukończył zawody na drugim miejscu z dorobkiem czterech punktów. Ekipa Łukasza Płóciennika zremisowała z Liderem Rychnowy, przegrała z JFA, aby w ostatnim spotkaniu pokonać gospodarzy, AP Człuchów.

Zaczęliśmy od szybkiego prowadzenia 2:0 w spotkaniu z Liderem. Później jednak meczowy scenariusz ułożył się dla teamu z Grodu Dzika znacznie mniej korzystnie, co skończyło się stratą dwóch goli i remisem 2:2. W drugim występie ulegliśmy ekipie z Przechlewa 2:3. Dość wartko w tym meczu trzeba było odrabiać znaczne straty (0:2), zdobyliśmy kontaktową bramkę (trafienie samobójcze), potem znowu gol dla przeciwników (z karnego) i wreszcie celny strzał Mateusza Kulickiego. Na wyrównanie zabrakło niestety czasu. Dobre humory najmłodsi ligowcy znad Debrzynki odzyskali po konfrontacji z APC. Wygraliśmy 4:2, prowadząc od początku do końca rywalizacji. Warto odnotować m.in. debiutancki w rozgrywkach mistrzowskich gol Jana Marchewki. Najwięcej razy (trzy) kierował futbolówkę do celu w naszej drużynie w całych zawodach Maksymilian Czyżykowski.

Pogoda? Koszmarna jak na maj, przypominała naszą jesienną (15 października 2016r.) wizytę w tym miejscu na podobnym turnieju, kiedy było równie nieprzyjemnie... Dziękujemy serdecznie Rodzicom (Natalia Domek, Dorota Kulicka, Krzysztof Czyżykowski, Mirosław Paczkowski) za pomoc w organizacji wyjazdu do stolicy powiatu. Druga wiosenna impreza o punkty odbędzie się na naszym Orliku przy Stadionie Miejskim za trzy tygodnie, w poniedziałek 29 maja o godz.17.00.

Poniżej rezultaty wszystkich meczów oraz strzelcy bramek dla czerwono-niebieskich:

MKS Debrzno- Lider Rychnowy 2:2 (Czyżykowski, Paczkowski)
AP Człuchów- JFA Przechlewo 0:0
Lider Rychnowy- AP Człuchów 1:3
JFA Przechlewo- MKS Debrzno 3:2 (samobójcza, Kulicki)
JFA Przechlewo- Lider Rychnowy 1:0
AP Człuchów- MKS Debrzno 2:4 (Czyżykowski 2, Kulicki, Marchewka)

MKS: Czyżykowski, Domek, Fąs, Kulicki, Marchewka, A. Miszewski, Paczkowski, Paprota, Rudziński, Szyszka