Powtórka z jesieni, czyli 9 punktów juniorów E1 w domowej imprezie13.05.2017r.
Trzy zwycięstwa i zero goli po stronie strat to bilans występu drużyny MKS-u w rozegranym dzisiejszego przedpołudnia na Orliku przy Stadionie Miejskim turnieju klasy okręgowej juniorów E1 (rocznik 2006 i młodsi). Ekipa trenowana przez Pawła Władyczaka tym samym umocniła się na prowadzeniu w ligowej klasyfikacji.

Czerwono-niebiescy osiągnęli niemal dokładnie takie same wyniki poszczególnych spotkań jak w rozegranej 15 października 2016r. podobnej imprezie w tym samym miejscu. Jedynie zespół Szarży Krojanty pokonaliśmy wówczas 4:0, a teraz... walkowerem 3:0. Walkowerem, ponieważ goście tłumacząc się pośpiechem związanym z kwestiami transportowymi zrezygnowali z rozegrania ostatniej potyczki sobotnich zawodów, właśnie z MKS-em. Szkoda, bo można było (gdyby taka sugestia wyraźnie padła ze strony rywali) zamienić kolejność odbywania turniejowych konfrontacji i uniknęlibyśmy tego przykrego przypadku. Nie dość, że meczów w tej kategorii jest mało, to jeszcze sami uczestnicy zmagań ograniczają w ten sposób ich liczbę.

Team debrzneński zrobił swoje, odniósł komplet wygranych. Warte odnotowania są premierowe w sezonie trafienia Kacpra Miszewskiego i Wiktora Góreckiego, przy czym w przypadku tego pierwszego były to w ogóle debiutanckie gole w lidze. Ostatni akord edycji 2016/2017 będzie stanowić impreza, której gospodarzem jest chojnicki Kolejarz, a przewidziano ją na sobotę 3 czerwca o godz.11.00.

Poniżej rezultaty gier i strzelcy bramek dla czerwono-niebieskich:

JFA Przechlewo- Szarża Krojanty 2:2
Kolejarz Chojnice- MKS Debrzno 0:6 (Szczur 2, K. Miszewski 2, W. Górecki, Szlaga)
JFA Przechlewo- MKS Debrzno 0:2 (Sekta, Szlaga)
Szarża Krojanty- Kolejarz Chojnice 4:2
Kolejarz Chojnice- JFA Przechlewo 0:2
MKS Debrzno- Szarża Krojanty 3:0 (walkower, drużyna Szarży zrezygnowała z rozegrania meczu)

MKS: Bednarczyk, Brzykcy, Florek, W. Górecki, Kieruj, K. Miszewski, Sekta, Szajgin, Szczur, Szlaga, Wrzeszcz