Mateusz Trela pojedzie na Szczecin Cup 2017 w barwach... Lechii Gdańsk 09.06.2017r.
W dniach 15-18 czerwca na obiektach szczecińskiej Pogoni organizowany jest międzynarodowy turniej piłki nożnej dla drużyn rocznika 2003 (i młodsi) pod nazwą Szczecin Cup 2017. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy, która w tym roku interesuje nas o tyle, iż sposobność do pokazania swoich umiejętności będzie miał w portowym mieście wychowanek naszego klubu, grający w juniorach C1 czerwono-niebieskich, Mateusz Trela! Ze strony jednego z uczestników zawodów, o których piszemy, a więc gdańskiej Lechii nadeszło w poniedziałek 5 czerwca oficjalne zaproszenie na testy, polegające właśnie na grze w barwach teamu znad Motławy w czterodniowym turnieju.

Po konsultacji we własnym gronie oraz rozmowie z trenerem Kadry Pomorza Szymonem Hartmanem i wyrażeniu zgody przez rodziców zawodnika, MKS pozytywnie odpowiedział na zapytanie gdańszczan i "Petara" dostanie kolejną okazję do nabycia cennych doświadczeń piłkarskich. Należy dodać, że impreza ma naprawdę mocną obsadę, ponieważ na liście dwunastu zgłoszonych drużyn mamy osiem rodzimych, notabene reprezentujących wyłącznie kluby ekstraklasowe (Pogoń, Lechia, Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Wisła Kraków, Zagłębie Lubin i Legia Warszawa) oraz cztery spoza Polski (niemieckie Hansa Rostock, Tasmania Berlin i JFS Koeln oraz ukraińskie Karpaty Lwów).