Wiadomo z kim zmierzymy się w seniorskiej okręgówce w sezonie 2017/2018 25.06.2017r.
Przed tygodniem rozstrzygnięto ostatnie zagadki co do listy klubów, które uzyskały prawo gry w słupskiej klasie okręgowej seniorów w przyszłej edycji. Poznaliśmy przede wszystkim spadkowiczów z czwartej ligi oraz wszystkich beniaminków, którzy uzyskali awans z klasy A. Ogółem czerwono-niebiescy skonfrontują się w nowych rozgrywkach z sześcioma innymi drużynami w porównaniu z minioną kampanią.

Rozpocznijmy od ekip, które zaznały goryczy degradacji. Sokół Wyczechy w zasadzie od początku był skazywany na pożarcie i długo przed finiszem ligi było oczywiste, że po rocznym pobycie w czwartoligowym towarzystwie trafi z powrotem do okręgówki. Dużą niespodzianką jest z pewnością spadek Bytovii II Bytów. Rezerwy I-ligowca, które gościliśmy w Debrznie na ubiegłorocznym Pucharze Lata, po raz ostatni na piątoligowym szczeblu grały w kampanii 2011/2012, zaś z MKS-em rywalizowały w edycji 2010/2011.

Z klasy A awans uzyskały łącznie cztery kluby. Z grupy I (umownie nazwijmy ją północną) po bardzo wyrównanej walce promocja stała się udziałem KS Włynkówko (pierwszy raz w historii, nigdy dotąd czerwono-niebiescy nie mierzyli się z tym zespołem) oraz Echa Biesowice. W przypadku tego drugiego teamu mowa o powrocie po czterech latach. Co ciekawe, poprzednio w okręgówce pojedynkowaliśmy się z biesowiczanami bardzo dawno temu, w edycji 2007/2008, później MKS i Echo "mijały się", tzn. gdy my graliśmy na tym szczeblu, to przeciwnicy w klasie A i odwrotnie. Dwaj inni beniaminkowie to drużyny dość dobrze znane nad Debrzynką. Myśliwiec Tuchomie aż dziewięć lat czekał na ponowną szansę gry w klasie okręgowej, spadł bowiem z tej ligi w sezonie 2007/2008, razem zresztą z naszym MKS-em. Od tego czasu czterokrotnie wpadaliśmy na tuchomian w zmaganiach o punkty w klasie A, ostatnio w kampanii 2012/2013. Zawisza Borzytuchom natomiast po zapaści (awans do IV ligi w 2015 roku, wycofanie z rozgrywek pół roku później i co za tym idzie... spadek do klasy A) dość szybko zwarł szeregi i zameldował się znowu w okręgówce. Debrznianie grali z tym teamem poprzednio w sezonie 2014/2015.

Oprócz nowych rywali wymienionych wyżej spotkamy na piłkarskiej drodze dziewięć drużyn, z którymi emkaesiacy toczyli boje w ubiegłej edycji. Warto zwrócić uwagę, że w stawce szesnastu ekip jest aż pięć z powiatu człuchowskiego, wzrośnie więc natężenie meczów derbowych, których ogółem będzie aż dwadzieścia! I dobrze... Przynajmniej na rok żegnamy się natomiast z Leśnikiem Cewice, Kaszubią Studzienice, Słupią Kobylnica, Wybrzeżem Objazda i Garbarnią Kępice.

Oto kompletna lista uczestników rozgrywek słupskiej klasy okręgowej seniorów na sezon 2017/2018, oczywiście zakładając, że wszystkie zespoły pomyślnie przejdą wciąż trwający proces licencyjny:

Echo Biesowice
Zawisza Borzytuchom