Raport z Podlasia (6) - Mazowiecki ZPN mistrzem Polski01.07.2017r.
Faworyci nie zawiedli. Ekipa Mazowieckiego ZPN-u wygrała w finale z Zachodniopomorskim ZPN-em 1:0 i zgarnęła złote medale, zdobywając tytuł mistrzów Polski rocznika 2003. Trzecią pozycję wywalczył Śląski ZPN, który pokonał Dolnośląski ZPN 4:1.

O ile potyczka o brąz przebiegała poza jej początkiem (krótko 1:0 dla Wrocławia) raczej jednostronnie, to starcie o główne trofeum było dużo bardziej interesujące. Do przerwy team ze stolicy prowadził 1:0 i jak się okazało był to jedyny gol strzelony w tym meczu. W finale doszło do niecodziennej sytuacji, co spowodowało niespodziewane perturbacje z dalszym przebiegiem konfrontacji. Otóż na stadionie w Suwałkach nieszczęśliwemu wypadkowi uległ pracownik firmy budowlanej, a ponieważ potrzebna była pilna, specjalistyczna pomoc medyczna, organizatorzy zdecydowali się przenieść drugą część rywalizacji młodych piłkarzy na... boczną płytę boiska.

Dla nas w Debrznie, z perspektywy setek kilometrów, turniej zostanie zapamiętany z faktu uczestniczenia w nim w barwach Kadry Pomorza zawodnika MKS-u Mateusza Treli. Wprawdzie zespół Szymona Hartmana i Błażeja Adamusa nie zawojował Podlasia (dwie nieznaczne porażki i remis), to jednak z naszego punktu widzenia możliwość zdobycia następnego bezcennego doświadczenia dla "Petary", a przy tym zaznaczenie w sposób wymierny wkładu w wynik ostatniego meczu (asysta i gol) wzbudza sporą radość i satysfakcję. Któż mógłby bowiem przypuszczać zaledwie sześć tygodni wcześniej, w połowie maja, w momencie debiutu Mateusza w wojewódzkiej reprezentacji, że finisz sezonu 2016/2017 będzie dla niego tak owocny. Jeszcze raz duże brawa i... oby tak dalej, krok po kroku...