Czy to będą spokojniejsze rozgrywki? 11.08.2017r.
Przerwa letnia za nami, dosłownie godziny dzielą futbolistów od pierwszego gwizdka nowego sezonu 2017/2018 w słupskiej klasie okręgowej seniorów. Najwcześniej, bo w samo południe w sobotę 12 sierpnia, rozpocznie się mecz najbardziej nas interesujący, czyli derbowa konfrontacja Czarnych Czarne z MKS-em Debrzno. Jest naturalne, iż sympatycy piłki nożnej z Grodu Dzika zadają sobie pytanie jaka to będzie edycja dla czerwono-niebieskich. Każdy z uczestniczących w lidze zespołów ma swoje ambicje. My na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, aby po prostu najbliższe miesiące były dla debrznian bardziej stabilne i mniej stresujące niż to, co przeżywaliśmy niedawno.

Gdyby sugerować się jedynie wynikami gier sparingowych napisalibyśmy, że nie jest najlepiej, ale jak powszechnie wiadomo branie pod uwagę samych rezultatów w okresie przygotowawczym może prowadzić do błędnych wniosków. Cieszył przede wszystkim fakt, iż trener Paweł Władyczak mógł liczyć na niezłą frekwencję na treningach oraz nie miał praktycznie problemu ze skompletowaniem szerokiego składu na mecze kontrolne. Przetestował sporą grupę piłkarzy, kilka razy pomieszał z zestawieniem, ma więc niemały materiał poglądowy. Teraz zaczynamy poważną grę, w której każdy gol, każdy punkt będzie istotny. Jeszcze jedno... Zagraliśmy naprawdę sporo gier towarzyskich, co patrząc na pozostałe 15 klubów okręgówki, wcale nie było w lipcu i na początku sierpnia regułą. To akurat powinno w przypadku debrzneńskiego teamu procentować w przyszłości.

Derby z Czarnymi mają swoją bogatą, niekiedy gorącą historię, przed laty to było najważniejsze spotkanie w sezonie dla kibiców i zawodników. Teraz ranga boju lokalnych rywali nieco spadła, czasy są inne, ale nie znaczy to, że ktokolwiek odstawi jutro nogę. Godzi się przypomnieć, że dwukrotnie ostatnio przegrywaliśmy nad Czernicą w lidze (1:2 i 2:3) i to w dramatycznych okolicznościach, za każdym razem prowadząc, prezentując się lepiej i mając wszelkie atuty ku temu, aby wywieźć z trudnego terenu komplet oczek. Czas wreszcie wyciągnąć wnioski i nie powielić kolejny raz tamtych błędów...

Na inaugurację nie zagra dwóch podstawowych piłkarzy MKS-u, tj. pauzujący za czerwoną kartkę z czerwcowego meczu w Kępicach Krystian Szostek oraz zajęty sprawami osobistymi Michał Pacholik. W lecie nie doszło do zbyt wielu roszad w kadrze emkaesiaków. Owszem, zniknęło z listy zgłoszeń ponad dziesięć nazwisk, lecz byli to zawodnicy od dawna nie trenujący z drużyną. Właściwie spośród tych, którzy zaliczyli sporo meczów o punkty odszedł jedynie Marcin Żukowski. Do kadry wraca doświadczony Rafał Tarczyluk, z rocznego wypożyczenia do AP Człuchów z kolei Szymon Rzepka. Większe szanse na grę podstawowej jedenastce ma z pewnością Maciej Domański, mieszkaniec Słupi, podobnie jak Rzepka poprzednio występujący w APC. Cieszy ponowne pojawienie się na boisku Szymona Malmona, który niemal całą wiosnę leczył kontuzję. Nic nie wyszło, przynajmniej na razie, z powrotu nad Debrzynkę wychowanków czerwono-niebieskich, przez ostatnie lata grających w Chemiku Bydgoszcz, Martina Romanka i Kacpra Rekusza. Wielki znak zapytania widnieje przy Bartłomieju Rutynie, który od ponad roku przebywa w Gdańsku i uczestniczył w tym okresie tylko w części spotkań, pomagając zespołowi, a obecnie jest bliski kontynuowania sportowej przygody w jednym z trójmiejskich klubów.

Trzymajmy kciuki za piłkarzy z ul. Sportowej, oby kampania 2017/2018 przyniosła nam wszystkim wyłącznie pozytywne emocje!