Wysoka przegrana w Złotowie 24.08.2017r.
Porażką 2:8 zakończyła się wizyta juniorów D2 (rocznik 2006 i młodsi) na obiekcie w Złotowie przy ul. Mickiewicza. Sparing z Football Academy Fair Play byłby dla zawodników Pawła Władyczaka pożytecznym sprawdzianem, gdyby nie fakt, że rozgrywaliśmy go na całym boisku i duże bramki, czyli nie w warunkach, w jakich niedługo przyjdzie nam toczyć boje ligowe. O tych okolicznościach gospodarze nie poinformowali nas wcześniej i szkoda, bo sens meczu kontrolnego dla tej kategorii wiekowej został tym samym nieco podważony.

Ulegliśmy wyraźnie, rywale lepiej wyglądali w tym spotkaniu i punktowali czerwono-niebieskich raz za razem. Kilka goli padło jednak zbyt łatwo, a z kolei debrznianie nie wykorzystali sporej ilości dogodnych okazji na trafienia (Jakub Kaczyński, Oliwia Sekta, Mateusz Szczur, Szymon Szlaga, Wiktor Wrzeszcz, Wojciech Zembrzycki). Wynik mógł być zatem troszkę lepszy. Zaczęliśmy zresztą dobrze, bo od gola Wrzeszcza w 10. minucie, a oprócz tego w 19 min. po kontrze szansę miał Szczur, któremu jednak w decydującym momencie lekko odskoczyła piłka i to wystarczyło, aby złotowianie zażegnali niebezpieczeństwo. Po chwili był remis, gdy niefortunnie interweniował Dominik Sobczak, kierując futbolówkę do własnej bramki.

W ciągu następnych dziewięciu minut straciliśmy... cztery gole. W 24 min. z wyraźnego spalonego, ale potem (27, 28 i 29. minuta) żadnych wątpliwości nie było, miejscowi prawidłowo trafiali do siatki. Po przerwie drużyna FA Fair Play podwyższyła prowadzenie na 6:1 w 34. minucie. Zdołaliśmy jeszcze ripostować w 48. minucie, kiedy Sobczak zrehabilitował się za sytuację z I odsłony i tym razem wcelował we właściwą stronę, dobijając uderzenie Szczura. Ponadto w 53 i 57. minucie dwukrotnie kapitulowaliśmy po strzałach gospodarzy i finalnie zanotowaliśmy bezdyskusyjną przegraną.

Do inauguracji sezonu pozostało dziesięć dni. W niedzielę 3 września o godz.10.00 zmierzymy się na wyjeździe z JFA Przechlewo.

FA Fair Play Złotów- MKS Debrzno 8:2 (5:1)
Bramki dla MKS-u: Wiktor Wrzeszcz (10), Dominik Sobczak (48)
MKS: Kieruj, Szajgin, Twardowski- Bednarczyk, Brzykcy, Florek, W. Górecki, Kaczyński, Klimek, Miszewski, Sekta, Sobczak, Szczur, Szlaga, Wrzeszcz, Zembrzycki