Zacięta walka między JFA, APC i Liderem, MKS czwarty 18.09.2017r.
Średnio wypadła inauguracja kampanii 2017/2018 w wykonaniu czerwono-niebieskich w kategorii juniorów E2 (rocznik 2008 i młodsi). Podopieczni Łukasza Płóciennika w poniedziałkowym, rozgrywanym w porze popołudniowej i... wieczornej (ostatnie konfrontacje toczono przy sztucznym oświetleniu) turnieju pokonali jedynie Kolejarza Chojnice, pozostałe trzy spotkania kończąc porażkami.

Szkoleniowiec debrzneński powołał na imprezę aż czternastu zawodników, w tym Filipa Lange, dla którego była to okazja do debiutu w potyczkach o punkty. Na przeszkodzie w osiągnięciu nieco lepszych rezultatów stanęła m.in. kiepska postawa zespołu w defensywie oraz między słupkami, ale... nie ma tragedii. Uczymy się, nabieramy doświadczenia i z błędów młodzi piłkarze będą w przyszłości wyciągać wnioski. Tego jesteśmy pewni.

Interesująco było w rywalizacji trzech najlepiej radzących sobie teamów. JFA Przechlewo, AP Człuchów i Lider Rychnowy zgromadziły tę samą liczbę oczek i o kolejności po premierowych zawodach zadecydowała mała tabelka sporządzona wyłącznie z wyników spotkań bezpośrednich tych drużyn. Najkorzystniejszy bilans mieli przechlewianie i oni, przynajmniej do drugiego turnieju (w sobotę 7 października godz.10.00 w Wierzchowie Dworcu), są liderem.

Rezultaty meczów i zdobywcy goli dla MKS-u:

JFA Przechlewo- AP Człuchów 0:1
Lider Rychnowy- MKS Debrzno 4:2 (Kulicki, M. Czyżykowski)
AP Człuchów- Kolejarz Chojnice 6:0
Lider Rychnowy- JFA Przechlewo 0:3
Kolejarz Chojnice- MKS Debrzno 3:4 (M. Czyżykowski 2, Kulicki, Paczkowski)
AP Człuchów- Lider Rychnowy 2:3
JFA Przechlewo- Kolejarz Chojnice 6:0
MKS Debrzno- AP Człuchów 2:3 (samobójcza, M. Czyżykowski)
Kolejarz Chojnice- Lider Rychnowy 0:2
MKS Debrzno- JFA Przechlewo 0:3

MKS: M. Czyżykowski, Domek, Dudek, Fąs, Gwiździel, Kulicki, F. Lange, Marchewka, B. Oleksiewicz, Paczkowski, Paprota, Rudziński, Szyszka, Wejman