Cztery zwycięstwa rocznika 2007, czyste konto po stronie strat02.10.2017r.
"Suchą stopą" przeszli przez dzisiejszy turniej klasy okręgowej juniorów E1 czerwono-niebiescy. Piłkarze MKS-u, trenowani przez Bartłomieja Licę, wszystkie cztery spotkania popołudniowej, deszczowej imprezy rozstrzygnęli na swoją korzyść, nie tracąc przy tym bramki! Zawsze radują (zwłaszcza samych piłkarzy i ich opiekunów) wygrane, więc zadowolenie w debrzneńskim obozie było widoczne.

Już na wstępie nasz zespół pokonał 1:0 dotychczasowego lidera tabeli JFA Przechlewo. Jedyną bramkę uzyskał Wiktor Wrzeszcz. Dużo emocji przyniosła druga konfrontacja, w której minimalnie (również 1:0) zmogliśmy Sokół Wyczechy po trafieniu Jakuba Kaczyńskiego. W końcówce Paweł Idziak obronił rzut karny, a zatem naprawdę było ciężko... W trzecim starciu po dwóch bramkach Wrzeszcza wygraliśmy z Czarnymi Czarne 2:0, a na samym finiszu taki sam rezultat padł w meczu z Szarżą Krojanty. Pierwszego gola zdobył Szymon Grochowski, zaskakując bramkarza przy... dośrodkowaniu do jednego z kolegów, a wynik ustalił Maksymilian Czyżykowski, który uderzył z dystansu, piłka odbiła się od słupka i wturlała do siatki...

W 13-osobowej kadrze na zawody znalazło się aż czterech debiutantów. Poza Grochowskim swoje pierwsze mecze ligowe rozegrali Jakub Masiak, Dawid Szopiński i Szymon Tlock.

Trzeci turniej w rundzie jesiennej odbędzie się na Orliku w Czarnem za równe trzy tygodnie, tj. 23 października 2017r. o godz.17.00.

Wyniki meczów i zdobywcy goli dla MKS-u:

Czarni Czarne- Sokół Wyczechy 5:0
MKS Debrzno- JFA Przechlewo 1:0 (Wrzeszcz)
Szarża Krojanty- Czarni Czarne 0:0
Sokół Wyczechy- MKS Debrzno 0:1 (Kaczyński)
Szarża Krojanty- JFA Przechlewo 0:1
MKS Debrzno- Czarni Czarne 2:0 (Wrzeszcz 2)
Szarża Krojanty- Sokół Wyczechy 1:0
JFA Przechlewo- Czarni Czarne 2:1
MKS Debrzno- Szarża Krojanty 2:0 (Grochowski, M. Czyżykowski)
Sokół Wyczechy- JFA Przechlewo 0:2

MKS: Bednarczyk, M. Czyżykowski, Grochowski, Idziak, Kaczyński, Masiak, Sekta, P. Szczur, Szopiński, Śledziński, Tlock, Wieczorek, Wrzeszcz