1:4 w Redzie 21.10.2017r.
Jedynka Reda była murowanym faworytem meczu z MKS-em Debrzno w I lidze wojewódzkiej juniorów D1. Zespół prowadzący w tabeli rozgrywek, mający na swoim koncie dotąd osiem wygranych i tylko jedną porażkę (2:3 u siebie z Jaguarem Gdańsk) utrzymał fotel lidera pokonując ekipę Sławomira Słonki 4:1. Dzielnie stawialiśmy czoła silniejszemu przeciwnikowi, lecz nie wystarczyło to do wywiezienia z trudnego terenu jakiejkolwiek zdobyczy.

Na mecz nie pojechali Zuzanna Karwacka i Norbert Wieszewski. Zuzia doznała urazu mięśniowego w szkole na lekcji wychowania fizycznego i odpoczywała przed czekającą ją 25 października potyczką w Kadrze Pomorza z Wielkopolskim ZPN-em, natomiast Norbert nie stawił się na zbiórkę z powodu choroby. To były dwa zauważalne osłabienia ekipy debrzneńskiej.

Niestety, dość szybko gospodarze objęli prowadzenie. Stało się to w 4. minucie. Na 2:0 podwyższyli dziewięć minut później i było nam "pod górkę". Nie rezygnowaliśmy z walki i w 17 min. swojego premierowego gola w tym sezonie strzeliła Zuzanna Belter po ładnej akcji w wykonaniu Szymona Mazy. W końcówce I części zawodów jeszcze dwa ważne wydarzenia. W 28 min. gol na 3:1 dla miejscowych (ze spalonego?), a w 30 min. bardzo dobre uderzenie z wolnego Mazy, po którym piłka odbiła się od słupka. Szkoda...

Druga połowa w dużej mierze wyrównana. Staraliśmy się odrabiać straty, lecz brakowało skutecznego wykończenia niezłych akcji. Kolosalnej różnicy między czołowym zespołem ligi, a teamem z dołu tabeli nie było widać, jednak to rywale w 50 min. zdobyli czwartą bramkę ustalając tym samym wynik na 4:1.

Przed emkaesiakami aż trzy spotkania z rzędu na własnym boisku. Serię gier, w których mamy pełne prawo oczekiwać korzystnych rezultatów i poprawy nastrojów (troszkę na zasadzie "teraz albo nigdy") zaczniemy w sobotę 28 października o godz.15.00 starciem z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański.

Dziękujemy za wspieranie drużyny w dalekiej Redzie Pauli Pikulik i Michałowi Mazie.

Jedynka Reda- MKS Debrzno 4:1 (3:1)
Gol dla MKS-u: Zuzanna Belter (17)
MKS: M. Kaczmarczyk- Belter, W. Bielecki, Goryl, Janke, H. Kaczmarczyk, Kujawski, H. Lange, Maza, J. Oleksiewicz, Pachura, Pikulik, Stryszyk, Wojciechowski