Mali mistrzowie jesieni20.10.2017r.
W rozegranym na Orliku przy Stadionie Miejskim trzecim w tej części sezonu turnieju klasy okręgowej juniorów F1 (rocznik 2009 i młodsi) ekipa trenowana przez Dariusza Piekarskiego odniosła komplet zwycięstw, umocniła się na czele tabeli i potwierdziła miano najlepszej drużyny rundy jesiennej w zmaganiach, co niezmiennie podkreślamy, które są dopiero wstępem do rywalizacji w kolejnych latach. Najmłodsi emkaesiacy pokonali kolejno Sokół Wyczechy (3:1), Kolejarza Chojnice (5:2) i AP Człuchów (2:1), dostarczając licznie zgromadzonym kibicom (przeważnie rodzicom) wielu emocji.

Ponownie brylował Maksymilian Czyżykowski, na którym w głównej mierze spoczywała odpowiedzialność za ofensywne poczynania debrzneńskiego teamu. Swoje pierwsze bramki ligowe (i to od razu trzy!) zdobył ponadto Aleks Czyżykowski (od niedawna najmłodszy czerwono-niebieski i zarazem od 20 października 2017r. najmłodszy strzelec w dziejach klubu), ładnym uderzeniem pokonał golkipera również Antoni Pazdzioch. Debiut w okręgówce zaliczył Jakub Jaśkiewicz. Dla całego zespołu duże brawa!

Ambitnie poczynali sobie piłkarze Sokoła Wyczechy, którzy byli o krok od sprawienia dużej niespodzianki w meczu z AP Człuchów (prowadzili krótko przed finiszem 3:1...), z kolei w ostatnim spotkaniu "wyrwali" remis w starciu z Kolejarzem Chojnice dosłownie równo z gwizdkiem arbitra na zejście do szatni.

Trzy turnieje i... koniec. To wszystko, jeśli chodzi o poczynania ligowe futbolistów kategorii wiekowej F1 w roku 2017. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie podczas każdej imprezy w tej rundzie, gratulacje dla zawodników i trenera!

Wyniki meczów i zdobywcy goli dla MKS-u:

Sokół Wyczechy- MKS Debrzno 1:3 (M. Czyżykowski, A. Czyżykowski, Pazdzioch)
Kolejarz Chojnice- AP Człuchów 0:3
MKS Debrzno- Kolejarz Chojnice 5:2 (M. Czyżykowski 3, A. Czyżykowski, Szyszka)
AP Człuchów- Sokół Wyczechy 3:3
MKS Debrzno- AP Człuchów 2:1 (M. Czyżykowski, A. Czyżykowski)
Kolejarz Chojnice- Sokół Wyczechy 1:1

MKS: A. Czyżykowski, M. Czyżykowski, Jaśkiewicz, Kalla, Karbownik, Majewski, Pazdzioch, Sadowski, Sokolik, Szyszka, Zakrzewska