Maksymilian Czyżykowski w reprezentacji Polish Soccer Skills 25.10.2017r.
Grający regularnie w tym sezonie w trzech zespołach MKS-u Debrzno (juniorzy E1, E2 i F1) Maksymilian Czyżykowski stał się w ostatnich tygodniach niejako małym ambasadorem Debrzna na szerszej arenie futbolowej. Przed ośmiolatkiem(!) wielkie wydarzenie, jakim jest pięciodniowy pobyt we Francji, w Paryżu i możliwość nie tylko korzystania z obiektów słynnego Paris Saint Germain i uczestniczenie w treningach prowadzonych przez szkoleniowców związanych z tym klubem, ale również sposobność do naocznej, z trybun Parc des Princes, obserwacji meczu tamtejszej ekstraklasy PSG-Nice.

Skąd to wszystko? Całość zaczęła się od pobytu na letnim, lipcowym obozie Fundacji Polish Soccer Skills w Wałczu, po którym debrznianin przez organizatorów omawianego przedsięwzięcia został uznany za czołowego zawodnika w Polsce kategorii U-9 i powołany do reprezentacji PSS. Maks brał potem udział w oficjalnej inauguracji sezonu tej drużyny 9 października na Stadionie Narodowym, drugim etapem jest wizyta we Francji (25-30 października), a później czekają kolejne atrakcje w postaci zgrupowań w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie (2-7 stycznia 2018r.) oraz COS OPO w Spale (10-11 marca 2018r.) i wyjazd na sparingi z akademiami klubów niemieckich, holenderskich, hiszpańskich lub włoskich. To ostatnie będzie jeszcze w przyszłości doprecyzowane.

Naturalny talent, ale oprócz tego oczywiście systematyczna praca, zaangażowanie i pasja- te elementy złożyły się na wspomniany wyżej sukces debrznianina. Treningi pod okiem Łukasza Płóciennika i Dariusza Piekarskiego uzupełniane zajęciami indywidualnymi z Pawłem Władyczakiem i Sebastianem Stalką, dwukrotny udział w piłkarskiej półkolonii organizowanej przez MKS wespół z Polską Akademią Futbolu-Sport Future- Polskie Orły w 2016 i 2017 roku, gdzie miał okazję ćwiczyć z Januszem Dajwłowskim i Kamilem Komoniewskim, a przy tym niebagatelne wsparcie Rodziców, Aleksandry i Krzysztofa Czyżykowskich złożyły się na stan obecny. Trzymamy mocno kciuki za Maksa, gratulując bardzo młodemu sportowcowi dotychczasowych osiągnięć i wierząc, że to dopiero wstęp do dalszej, długiej drogi w kierunku następnych sukcesów.