Zawisza się zreflektował30.10.2017r.
Przez wiele tygodni w kalendarzu rozgrywek klasy okręgowej seniorów, w czternastej serii, widniała data 5 listopada 2017r. o godz.16.00 jako termin potyczki Zawisza Borzytuchom- MKS Debrzno. Kiedy tylko ukazała się przed inauguracją ligi natychmiast zaczęliśmy zachodzić w głowę jakim cudem na stadionie w podbytowskiej miejscowości pojawiły się jupitery, bowiem nie od dziś (a dokładnie od 40 lat) wiadomo, że przy świetle dziennym w Polsce po zmianie czasu na zimowy nie da się grać 90-minutowego meczu piłki nożnej nie tylko o 16.00, ale i o 15.00.

Oczywiście masztów oświetleniowych na obiekcie Zawiszy jak nigdy nie było, tak nie ma nadal (podobnie jak na każdym innym w słupskiej okręgówce), zatem wyznaczenie na 16.00 rozpoczęcia omawianego spotkania było pomyłką, nieroztropnością, niedopatrzeniem (niepotrzebne skreślić) ze strony działaczy z Borzytuchomia. Kilkanaście dni temu otrzymaliśmy informację o zmianie tych postanowień i zawody zaczną się o ostatniej rozsądnej porze jak na tę część roku, czyli o godz.14.00. Cóż, pisząc całkowicie poważnie zarówno dla gospodarzy, jak i czerwono-niebieskich będzie to bardzo istotna konfrontacja, gdyż zawiszanie znajdują się w nieciekawym miejscu w tabeli, z kolei nasza drużyna w poprzednich trzech występach zgromadziła tylko jeden punkcik, mocno rozczarowując swoich kibiców, oraz... samych siebie, bo ambicje zawodników były całkiem inne. Należy zatem spodziewać się zaciętej walki o trzy punkty, bo ewentualny remis absolutnie nie zadowoli żadnej ze stron.