DHLPP w formacie ośmiozespołowym, nowością superpuchar21.11.2017r.
26 listopada o godz.15.00 zainaugurujemy dwudziesty sezon Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Na wczorajszym spotkaniu organizacyjnym z udziałem kierowników drużyn zapadły ostateczne rozstrzygnięcia co do liczby ekip, dat poszczególnych kolejek, drobnych korekt w regulaminie oraz pewnego novum, które czeka na uczestników edycji 2017/2018.

Kolejną kampanię zaczniemy od meczu Skra Bińcze - JR Team Człuchów. Zmierzą się zatem przedostatni zespół poprzedniej edycji z obrońcą mistrzowskiego tytułu. Mieliśmy nadzieję, że do gry przystąpi tak jak w minionych dwóch latach 10 drużyn, ale mimo chęci ponownego udziału, z powodów czysto ludzkich (czyli personalnych), musiały spasować dwie: Pionier Biskupnica i Team Człuchów. Wszyscy pozostali "ligowicze" z sezonu 2016/2017 ponownie staną na starcie, chociaż formalnie mamy w tym gronie debiutancką ekipę. Będzie to 1337 Lipka, która zastąpi Golden Team Zakrzewo, lecz tak po prawdzie zaprezentuje skład niemal identyczny jak ten "zakrzewski", a nowy pojawi się jedynie szyld.

A propos kadr drużyn... Tu trzeba spodziewać się kilku niespodzianek nazwijmy to "transferowych", ale o tym, kto w jakich barwach wybiegnie na boisko w hali Szkoły Podstawowej przekonamy się w niedzielne popołudnie. Mecze wobec mniejszej liczby uczestników zaczynać będziemy w każdej serii nie o 14.00, a 60 minut później. Do końca roku czekają nas tylko trzy weekendy z halówką (oprócz najbliższego także 3 i 17 grudnia), potem planujemy przerwę świąteczno-noworoczną, a następnie mocny akcent na wstępie 2018 roku, tzn. kolejki 7, 14, 20 i 21 stycznia. Formalnie więc rozgrywki skończymy nie w sobotę, jak to było tradycją, lecz w niedzielę, ale wynika to bezpośrednio z dostępności obiektu.

Podsumowanie jubileuszowej edycji DHLPP nastąpi jednak dopiero... 28 stycznia. Dlaczego? W tym miejscu pora na ujawnienie informacji o najważniejszej nowince. Otóż tego dnia zagramy (niezależnie od ligi) dodatkowy turniej o superpuchar, w którym prawo gry uzyskają cztery najlepsze zespoły w klasyfikacji. O to trofeum piłkarze powalczą "każdy z każdym" bez zaliczania dorobku punktowego z sezonu "regularnego". Jest to poniekąd powrót do rozwiązania, które obowiązywało ostatni raz w kampanii 2004/2005 z tą różnicą, że wówczas po fazie zasadniczej cztery czołowe teamy rywalizowały o poszczególne lokaty i była to normalna część sezonu, a teraz stanowi zupełnie osobną kwestię.

Zmiana w przepisach? Drobna, ale raczej istotna. W ostatniej minucie gry każda przerwa, wynikająca z podyktowania rzutu wolnego, karnego czy opuszczenia przez piłkę pola gry na aut będzie skutkować zatrzymaniem czasu.

Cały terminarz umieścimy na naszej stronie internetowej wkrótce, dziś ograniczymy się do podania zestawu par premierowej kolejki. Zapraszamy kibiców halowej odmiany futbolu!

15.00 Skra Bińcze- JR Team Człuchów
15.35 Ogrodowa/Gama Debrzno- Megalux Lipka