Walkowery na wstępie, ale i... prawdziwe emocje27.11.2017r.
Ruszyła dwudziesta edycja Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Z zaplanowanych ośmiu spotkań odbyło się niestety tylko sześć, bo ekipa Skry Bińcze poinformowała na godzinę przed inauguracją sezonu, że na pierwszą kolejkę nie zdoła skompletować kadry... Za tydzień ma być już zupełnie inaczej, a na razie ich niedoszli przeciwnicy, tj. JR Team Człuchów i Ogrodowa/Gama Debrzno zainkasowali bez gry po trzy oczka. Te właśnie zespoły oraz Grom Barkowo mają po premierowym weekendzie po sześć punktów.

Najciekawiej było w niedzielne popołudnie w obydwu konfrontacjach z udziałem barkowian. Kilka tygodni przed startem rozgrywek rozniosła się w szybkim tempie wieść, że Gromu może zabraknąć w DHLPP w kampanii 2017/2018, lecz wieloletni kierownik drużyny Paweł Januszewski w odpowiednim momencie zaprzeczył tym plotkom i zgłosił team do rywalizacji. Jak sam to określił w składzie "krajowym", czyli bez grupy zawodników z zewnątrz, którzy stanowili o sile kadry. Wprawdzie na liście zgłoszeń widnieje aż... trzydzieści nazwisk, ale niektóre raczej jedynie symbolicznie. Mimo osłabień gromowcy wygrali dwie potyczki. Najpierw zmogli 1:0 SGS Team, a potem 3:2 1337 Lipka. Łącznie trzykrotnie trafił do siatki Daniel Frydrychowicz, a gola dającego zwycięstwo w drugim meczu zdobył Mateusz Leciejewski.

Obrońcy tytułu z JR Team gładko rozprawili się z 1337 Lipka. Lipczanie (przypomnijmy-dawny Golden Team Zakrzewo) mają w swoich szeregach kilku solidnych graczy, chociażby pierwszego lidera rankingu snajperów (pięć bramek) Rafała Cichonia, ale i tak ulegli wysoko człuchowianom 4:9. Nowymi twarzami u mistrzów z poprzedniego sezonu są m.in. bramkarz Wojciech Taras oraz Błażej Kolter. Z kolei do Ogrodowej wrócił po rocznym pobycie w Megaluxie Patryk Klejdysz i od razu miał okazję zagrać przeciwko drużynie z Wielkopolski. O ile do przerwy wielkiej różnicy nie było (3:2), to po zmianie stron strzelali (trzykrotnie) wyłącznie debrznianie, co zaskutkowało pewnym triumfem 6:2.

Huśtawka nastrojów w zespole 1125 Lipka. W premierze łatwe 9:1 z Megaluxem (chwila niepewności jedynie po samobójczym golu na 1:1 Michała Pacholika), a później wyraźna porażka 3:7 z grającym z kontry odmienionym SGS-em. Odmienionym, czyli dużo silniejszym, bo wystarczy wymienić nazwiska Wojciecha Marczaka, Damiana Okońskiego i Macieja Domańskiego w polu oraz uwijającego się między słupkami Dawida Białasa, aby mieć pewność, że debrznianie będą dużo groźniejsi niż w swoim debiutanckim występie. Na liście zgłoszeń widnieją ponadto nieobecni wczoraj Szymon Malmon i Krystian Szostek. Będzie zatem interesująco w każdym spotkaniu z udziałem SGS-u, gdyż jak widać "okienka transferowego" włodarze tego akurat teamu bez wątpienia nie przespali...

3 grudnia o godz.15.00 porcja ośmiu następnych meczów. Z terminarza w sposób dość oczywisty można wyłuskać najbardziej frapujące potyczki: Ogrodowa/Gama- 1125, Ogrodowa/Gama- JR Team czy JR Team- SGS Team. Zapraszamy!