Arka Gdynia i Mateusz Trela w Centralnej Lidze Juniorów 29.11.2017r.
Brawo gdynianie, brawo "Petara"! Zespół juniorów C1, w którym od końca sierpnia występuje Mateusz Trela jak burza przeszedł rozgrywki rundy jesiennej w Pomorskiej Lidze Juniorów (13 meczów, 13 zwycięstw, bramki... 91-1!) i uzyskał prawo udziału w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-niebiescy mieli w nich za przeciwnika groźną ekipę FASE (Football Academy School of Excellence) Szczecin i poradzili sobie w tym dwumeczu wyśmienicie. Dwie wygrane (3:0 i 6:1), w obydwu spotkaniach gole Treli i bezdyskusyjna promocja do najwyższej klasy w Polsce!

Pierwsza potyczka miała miejsce w sobotę 25 listopada w Gdyni i gospodarze pokonali team ze stolicy Pomorza Zachodniego 3:0. Wychowanek MKS-u zdobył bramkę na 2:0. W dzisiejszym rewanżu w Grodzie Gryfa początkowo szturm przypuścili szczecinianie i dość szybko objęli prowadzenie. Nadziei na odrobienie strat pozbawił ich najpierw Trela, wyrównując stan rywalizacji na 1:1, a później jego koledzy, którzy raz po raz skutecznie kończyli kolejne ataki, co przyniosło wysoką wiktorię 6:1. Gratulacje dla drużyny dowodzonej szkoleniowo przez Marka Leszczyńskiego! Dla Mateusza to następny sukces w sportowej przygodzie i kroczek do przodu w piłkarskim rozwoju. Teraz będziemy z niecierpliwością wypatrywać rezultatów spotkań w "CLJ-otce". Poprzeczka wymagań pójdzie zdecydowanie w górę, ale... o to chodzi. Powodzenia!