Kolejny finał debrzneńsko-szczecinecki, ponownie karne... 19.12.2017r.
Piąty z siedmiu przewidzianych na grudzień i styczeń turniejów świąteczno-noworocznych i trzeci raz kluczowa rozgrywka dotyczyła ekip AP Szczecinek i AP 2012 MKS Debrzno! Poprzednie dwie (roczniki 2005 i 2009) przyniosły po jednym triumfie dla obydwu klubów, niedzielna rywalizacja dzieci urodzonych w 2008 roku zakończyła się wygraną naszych gości prowadzonych przez Krzysztofa Kutrowskiego. Wspólnym mianownikiem było też to, iż za każdym razem o najwyższym miejscu na podium decydowały rzuty karne...

W tym akurat przypadku team Łukasza Płóciennika przegrał je 1:2, ale nie ma dramatu. Drugi zespół czerwono-niebieskich pokazał się bowiem z bardzo dobrej strony najpierw zajmując czołową lokatę w grupie, a później wygrywając półfinał z Chojniczanką II Chojnice. Niespodziewanie wszystko ułożyło się dzięki losowaniu tak, że zawody zaczynaliśmy od meczu z AP Szczecinek (1:1) i ostatni akord jak się okazało... również dotyczył tej samej pary.

Emocji było sporo i wcale nie obserwowaliśmy ich jedynie w starciu o pierwszą pozycję. Konfrontacja o piątą lokatę pomiędzy Polonią Jastrowie a pierwszą ekipą Chojniczanki była nie mniej interesująca. Chojniczanie prowadzili już 2:0, ale "Ludwiki" (od nazwiska trenera Ryszarda Ludewicza) uruchomiły "piąty bieg" i zwyciężyły 5:2! W potyczce o brąz Chojniczanka II wygrywała z FA Fair Play Złotów 2:0, aby pokpić sprawę, stracić dwa gole, jednak potem... lepiej egzekwowała "karniaki".

Pierwsza drużyna emkaesiaków uplasowała się na dziesiątym miejscu. Mimo ambitnej postawy nie udało się choćby raz umieścić piłki w bramce, ale brawa za postawę i próbę nawiązania walki z każdym z rywali.

Tradycyjnie dziękujemy Rodzicom i Pani Elżbiecie Ebertowskiej za pomoc przy organizacji całości, bo bez Was impreza byłaby dużo skromniejsza. Tymczasem było smaczne ciasto i napoje, była niemalże legendarna zupa pomidorowa, zagrali więc nie tylko młodzi piłkarze, dopisała też otoczka.

Dla formalności przypominamy, że turniej był częścią realizacji przez MKS zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Dla każdego coś... sportowego-Debrzno 2017" dofinansowanego przez gminę.

Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze dwie imprezy, które odbędą się po przerwie świątecznej, już w nowym roku 2018. 6 stycznia dojdzie do zawodów rocznika 2002, a dzień później wyjdą na boisko zawodnicy pięć lat młodsi.

Wyniki i strzelcy goli dla drużyn debrzneńskich:

AP Szczecinek- AP 2012 MKS II 1:1 (Kulicki)
Chojniczanka- APC 3:1
AP 2012 MKS II- Kolejarz 4:0 (M. Czyżykowski 2, Kulicki 2)
AP Szczecinek- APC 3:2
Chojniczanka- Kolejarz 1:0
AP 2012 MKS II- APC 2:1 (Marchewka, M. Czyżykowski)
AP Szczecinek- Kolejarz 3:0
AP 2012 MKS II- Chojniczanka 2:1 (M. Czyżykowski 2)
APC- Kolejarz 3:0

Polonia- APC 2:1
Chojniczanka- APC II 4:0