Paweł Władyczak uczestnikiem szkolenia Grassroots28.12.2017r.
19 grudnia w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku miała miejsce konferencja metodyczna dla trenerów "Akademia Piłkarska Grassroots 2017" organizowana wspólnie przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Pomorski ZPN. Z ramienia naszego klubu brał w niej udział Paweł Władyczak, na co dzień opiekujący się w MKS-ie dwoma grupa juniorskimi, tj. rocznikami 2006 i 2012, a ponadto będący grającym szkoleniowcem drużyny seniorów.

W części teoretycznej spotkania poruszono następujące tematy: Mobilna Akademia Młodych Orłów, założenia i działalność AmpFutbolu, intensywność stosowana w treningu młodych piłkarzy, profilaktyka przeciwurazowa wśród młodych futbolistów.

Sekwencja praktyczna to m.in. przedstawienie ćwiczeń stosowanych w prewencji przeciwurazowej młodych graczy, pokaz nauczania rotacji graczy na pozycjach w działaniach ofensywnych oraz autorskie propozycje Czesława Michniewicza dotyczące gier nauczających i doskonalących przechodzenie z fazy atakowania do bronienia. Aktywnymi uczestnikami powyższych działań byli futboliści trenujący w Akademiach Młodych Orłów w Gdańsku i Tczewie. Szkolenie ogółem zgromadziło liczną, ponad 300-osobową grupę trenerów.