Pogoń zwycięska bez straty gola, MKS czwarty06.01.2018r.
Zasłużonym triumfem Pogoni Łobżenica zakończył się świąteczno-noworoczny turniej piłki nożnej rocznika 2002 (i młodsi), rozegrany w szkolnej hali w Debrznie. Reprezentanci Wielkopolski zanotowali komplet wygranych, a na dokładkę nie stracili w pięciu rozegranych spotkaniach żadnej bramki. Przyzwoicie pokazali się w sobotniej imprezie czerwono-niebiescy, którzy pod wodzą Łukasza Płóciennika w gronie dziewięciu drużyn zajęli czwarte miejsce. Pozostał przy tym mały niedosyt, bo o ile w półfinale byliśmy wyraźnie słabsi od późniejszych zdobywców głównego trofeum, to w meczu, którego stawką były brązowe medale wcale nie musieliśmy ulec Liderowi Rychnowy.

Stało się jednak inaczej i pozostaje nam powinszować rywalom. Impreza stała ogólnie na niezłym poziomie, zwłaszcza w fazie play off nie brakowało interesujących potyczek, w których do ostatnich sekund ważyły się losy końcowych rozstrzygnięć. To był dobry sprawdzian dla wszystkich zespołów, bez względu na to, czy komuś wiodło się dobrze, czy wręcz przeciwnie.

Nagrody dla uczestników (puchary, dyplomy, medale, statuetki) wręczył burmistrz miasta i gminy Debrzno Wojciech Kallas. Indywidualne wyróżnienia trafiły do Gracjana Wendy z GTS-u Lipka (król strzelców, po dogrywce na rzuty karne z Filipem Kabata z Pogoni, obaj zdobyli po pięć goli), Mikołaja Budnika (Pogoń, najlepszy bramkarz) oraz wspomnianego F. Kabaty, MVP zawodów. Gratulujemy!

Serdecznie podziękowania za pomoc organizacyjną dla Sylwii i Sławomira Marzec oraz Jakuba Sikorskiego, a także Elżbiety Ebertowskiej za ciepły posiłek.

Wyniki i strzelcy goli dla drużyny debrzneńskiej:

Kamionka- Czarni 1:1
FA Fair Play- Lider 1:2
AP 2012 MKS- Kamionka 6:1 (K. Bielecki 3, Marzec 2, Nykiel)
FA Fair Play- Czarni 1:0
Lider- AP 2012 MKS 0:0
FA Fair Play- Kamionka 2:0
Lider- Czarni 3:0
AP 2012 MKS- FA Fair Play 4:1 (Nykiel, K. Bielecki, Kubicki, Marzec)
Lider- Kamionka 2:1
AP 2012 MKS- Czarni 2:2 (Nykiel, Wojtuń)

1. Lider Rychnowy 10 7-2