Bonusowe trofeum dla piłkarzy 1125 Lipka29.01.2018r.
Ciekawa rywalizacja, dobre mecze, warta podkreślenia postawa fair wszystkich drużyn, odpowiednia atmosfera... Tak, nie przesadzamy, turniej o Superpuchar Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich możemy śmiało uznać za udany i po rozegraniu premierowej edycji nie mamy żadnych wątpliwości, że warto tę inicjatywę kontynuować przy okazji następnych sezonów "halówki". Najbardziej zadowoleni opuszczali obiekt Szkoły Podstawowej zawodnicy 1125 Lipka, którzy prezentowali najrówniejszą dyspozycję, byli najskuteczniejsi i zasłużenie sięgnęli po prestiżową nagrodę.

Cztery czołowe ekipy kampanii 2017/2018 stworzyły interesujące zawody. Rozpoczęliśmy od spotkania JR Teamu z 1337 Lipka. Człuchowianie wygrali 3:1, chociaż rywale starali się jak mogli uprzykrzyć życie faworytom. W drugiej potyczce 1125 Lipka nadspodziewanie gładko pokonał Grom Barkowo 4:0, a im bliżej końca meczu, tym barkowianie mieli mniejszą ochotę na odrabianie narastających strat. Zespół Pawła Januszewskiego nieco lepiej pokazał się w starciu z JR Teamem, które wprawdzie przegrał 5:8, jednak kibice nie narzekali na nudę, bo mogli obejrzeć wiele efektownych goli. Ten ósmy dla mistrzów ligi padł dosłownie w ostatniej sekundzie i miał znaczenie, gdyż oznaczał, iż w decydującej konfrontacji z 1125 Lipka ekipie Sebastiana Stalki wystarczał remis do zdobycia superpucharu.

Stało się tak dlatego, że lipczanie z 1125 mieli później olbrzymie problemy z ambitnie grającymi "zielonymi", czyli teamem 1337. Do przerwy 2:0 dla drużyny Rafała Cichonia, potem błyskawiczne 2:2, znowu prowadzenie czwartej ekipy ligowych rozgrywek 3:2 i wreszcie trzy z rzędu kluczowe trafienia na korzyść 1125, po których bramka Jacka Cichonia nie miała zasadniczej wagi, bo arcyważne zwycięstwo (5:4) i tak odnieśli wicemistrzowie.

Wstępna faza najważniejszego meczu (JR Team - 1125) to ostrożna gra z obu stron. Przełom nadszedł w najmniej spodziewanym momencie. Oto człuchowianie popełnili błąd w strefie zmian, przez co na chwilę na boisku (poza Wojciechem Tarasem między słupkami) znalazło się aż pięciu ich zawodników. Na dwie minuty kary powędrował w tej sytuacji na ławkę Paweł Wegner, a tuż przed końcem czasu gry w przewadze lipczanie za sprawą Bartłomieja Licy strzelili na 1:0. To dodało im skrzydeł i wkrótce, po I połowie, było już 3:0! Niewiele ponad 120 sekund po zmianie stron potrzebowali mistrzowie, aby dzięki dwóm golom Wegnera złapać kontakt, lecz następne bramki Licy i Michała Kawczaka spowodowały, że przy stanie 5:2 zawody były rozstrzygnięte. Na pół minuty przed końcem rozmiary porażki JR Teamu zmniejszył Stalka i pierwszy w historii DHLPP superpuchar zgarnęli reprezentanci 1125 Lipka.

Trzecia lokata przypadła 1337 Lipka. Ich przeciwnicy z Gromu w bardzo wyrównanym boju zaprzepaścili dwubramkową przewagę (5:3), gdy do końca pozostawało... mniej niż 60 sekund. Najpierw kontaktowego gola strzelił Paweł Rosenthal, później ten sam piłkarz fatalnie spudłował na "pustaka" i kiedy wydawało się, że barkowianie mogą czuć się bezpieczni, na 5:5 wyrównał w ostatniej chwili (7 sekund przed finiszem) Mateusz Niemczynowicz! Podział punktów gwarantował miejsce na podium w niedzielnym turnieju właśnie "zielonym"...

Wyniki i strzelcy bramek

JR Team- 1337 Lipka 3:1 (2:0)
S. Stalka, K. Ryngwelski, P. Wegner- R. Cichoń