Srebro na zachodniopomorskiej ziemi, Szlaga najlepszym zawodnikiem05.02.2018r.
Premiera, jeśli chodzi o wizyty wychowanków Akademii Piłkarskiej MKS-u w Barwicach, była ze wszech miar udana. Debrznianie w bardzo dobrym stylu zajęli drugie miejsce w turnieju z cyklu Partner Cup rocznika 2006 (i młodsi), pokazując wielką wolę walki, zaangażowanie i coraz lepsze umiejętności. Główne trofeum przypadło Pomorzaninowi Sławoborze i trzeba przyznać, że trafiło we właściwe ręce, bo ta drużyna rzeczywiście nie miała praktycznie żadnych słabszych punktów.

Na zawody nie dojechali awizowani wcześniej piłkarze JFA Przechlewo, stąd w jednej z grup rywalizowało mniej ekip. Nasi futboliści rozpoczęli zmagania od kluczowego jak się potem okazało dla losów awansu do półfinału boju z AP Szczecinek, rozstrzygniętego po myśli MKS-u 1:0. Niezwykle zacięty to był mecz, w którym nieco więcej szczęścia w sytuacjach podbramkowych mieli emkaesiacy i zdobyli cenne trzy oczka. W drugim spotkaniu przyszła porażka z Błękitnymi Stargard 0:1, ale kolejne dwie potyczki we wstępnej fazie to już ponownie zwycięstwa, 2:0 z Błoniami Barwice i 4:0 z Hubertusem Biały Bór.

Niespodziewanie (patrząc obiektywnie na siłę dziewięciozespołowej stawki) w ostatnim meczu grupy B Pomorzanin uległ 1:2 Orłowi Wałcz i to właśnie futboliści wałeccy, znani nam chociażby z udziału w turniejach świąteczno-noworocznych w Debrznie, stanęli na drodze teamu Władyczaka w najlepszej czwórce. Po bramce filigranowego Jakuba Kaczyńskiego pokonaliśmy zespół Piotra Dziekańskiego 1:0 i... pozostał wielki finał. Rywale ze Sławoborza tę rozgrywkę wygrali zasłużenie 2:0, zdobywając obydwa gole w odstępie niespełna 60 sekund i kontrolując potem przebieg gry.

Brawa dla debrznian, zagrali dobry turniej, a oprócz wysokiego miejsca drużyny na szczególne wyróżnienie (nie tylko nasze, gospodarze też to dostrzegli!) zapracował Szymon Szlaga, wybrany MVP imprezy. Gratulacje!

Dziękujemy serdecznie Państwu Annie i Radosławowi Szlaga za pomoc w organizacji wyjazdu do Barwic.

Wyniki i strzelcy bramek dla drużyny debrzneńskiej:

Błonie- Hubertus 1:0
AP 2012 MKS- AP Szczecinek 1:0 (Szlaga)
Błonie- Błękitni 0:1
AP Szczecinek- Hubertus 6:0
Błękitni- AP 2012 MKS 1:0
AP Szczecinek- Błonie 1:1
Błękitni- Hubertus 3:0
AP 2012 MKS- Błonie 2:0 (Szlaga 2)
AP Szczecinek- Błękitni 1:0
AP 2012 MKS- Hubertus 4:0 (Kaczyński, samobójcza, Szlaga, Sobczak)

1. Błękitni Stargard 9 5-1