Tenis stołowy, zakładowa piłka nożna, morsowanie, występy artystyczne, licytacje - w tym roku gramy charytatywnie na rzecz Aleksandra Leszczyńskiego21.02.2018r.
24 i 25 lutego 2018r, a zatem w najbliższą sobotę i niedzielę w Debrznie odbędzie się akcja charytatywna mająca na celu pomoc w leczeniu, rehabilitacji i codziennym funkcjonowaniu 18-letniego mieszkańca naszego miasta Aleksandra Leszczyńskiego, zmagającego się od najmłodszych lat m.in. z rdzeniowym zanikiem mięśni. To trzecie tego typu przedsięwzięcie realizowane pod szyldem "Debrzno Pomaga Potrzebującym". Poprzednio (w 2016 i 2017r.) ludzie dobrej woli wspierali innych debrznian, malutkiego Tomka Oblizajka oraz zmagającą się z ciężką chorobą Aleksandrę Bernacką. Program dwudniowej akcji jest bogaty w wydarzenia, każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a ponieważ są w nim również akcenty sportowe szerzej piszemy o nich w tym miejscu.

Zaczniemy całość w sobotnie przedpołudnie, o godz.10.00 otwartym towarzyskim turniejem pingpongowym pod hasłem "Gramy dla Olka". Przewidzieliśmy cztery kategorie wiekowe: rocznik 2007 (i młodsi), roczniki 2001-2006, seniorzy 18-40 lat oraz OPEN. Zapraszamy miłośników tej dyscypliny sportu do hali Szkoły Podstawowej przy ul. Królewskiej. Po rywalizacji tenisistów do gry przystąpią piłkarze. Tradycyjnie ostatnim akordem futbolowego sezonu pod dachem są Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna, które organizujemy już osiemnasty raz. W godz.15.00-20.00 obejrzymy piętnaście meczów, w turniejowe szranki stanie sześć ekip, a więc tyle samo co w ubiegłym roku. Zanosiło się na szerszą obsadę, jednak tytułu mistrzowskiego nie będą bronić żołnierze z Wałcza, nową drużyną jest natomiast 52 Brem Czarne. Pozostałych pięć to nasi stali, sprawdzeni uczestnicy tych zawodów.

Oprócz tego w szkolnym obiekcie odbywać się będą zajęcia zumby, zaś w sztabie akcji, na I pietrze, w sali nr 18 będzie można nabyć kawę, herbatę, smaczne ciasto, posilić się, a niejako przy okazji (na co bardzo liczymy) dorzucić swoje "trzy grosze" (no dobrze, liczymy jednak na odrobinę więcej...) do przygotowanych specjalnych puszek i w ten sposób pomóc osobie tego potrzebującej. Zachęcamy gorąco do tego!

Nazajutrz, w niedzielę, ciąg dalszy, nie zwalniamy tempa... Nad jeziorem Staw Miejski pokażą się morsy. O godz.13.30 rozgrzewka, pół godziny później wejście do zimnej (lecz nie dla amatorów kąpieli o tej porze roku) wody. Od 15.00 atrakcje w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, czyli przede wszystkim występy muzyczne. Na scenie zaprezentują się kolejno artyści z MDK Człuchów, Agro Czarni z Zespołu Szkół Agrobiznesu (to placówka, w której uczy się Olek), ABBA z Okonka i wreszcie gwiazda wieczoru- Retro Gitary ze Szczecina. Poza tym fantoniada, kawiarenka (m.in. kwaśnica i pierogi!), kiermasz wypieków, malowanie twarzy dla dzieci i oczywiście licytacje wielu cennych gadżetów, wśród których znajdują się również te sportowe, w tym oryginalne koszulki ekstraklasowych klubów (Arka Gdynia i Lechia Gdańsk), voucher od firmy Embro o wartości 200 zł. ufundowany przez debrznianina i byłego piłkarza czerwono-niebieskich Bartłomieja Bucholca, a także efektowny, unikatowy kalendarz naszego klubu na trwający już 2018 rok i... tak, cenna dla miejscowych sympatyków sportu koszulka seniorów MKS-u Debrzno.

Jak widać będzie się działo w Grodzie Dzika i po prostu nie może Was tutaj zabraknąć, choćby symbolicznie, na chwilę, ale jednak w szczytnym, ważnym celu! Zapraszamy serdecznie!

Do niniejszego materiału dołączamy tworzoną kilka tygodni temu ulotkę informując, że niektóre punkty przewidywanego programu uległy zmianie. To, co zawarte w artykule jest najbardziej aktualne.

Poniżej terminarz gier w sobotniej imprezie piłkarskiej zakładów pracy (i przyjaciół).

1-2 OSP- MOW
3-4 52 Brem Czarne - Rola