Strzelanina w Lipce 16.03.2018r.
W towarzyskiej konfrontacji juniorzy D1 MKS-u rozgromili dziś na wyjeździe GTS Lipka 15:3. Niestety, nie udało się ostatecznie zagrać na dużym boisku, stąd pozostał nam sprawdzian na "Orliku", w którym debrznianie byli bezapelacyjnie lepsi od rywali. Co ciekawe, ekipa zza miedzy była złożona z rok i dwa lata starszych zawodników, a mimo to wyszkoleniem technicznym, ogólnym przygotowaniem i piłkarskim obyciem górowaliśmy nad przewagą fizyczną przeciwników.

W trwającym godzinę meczu kontrolnym Sławomir Słonka dysponował jedenastoosobową kadrą, w tym gościnnie znajdującym się w niej piłkarzem ekipy juniorów D2 Dominikiem Sobczakiem. To jest jedyny niepokojący, ale za to bardzo ważny fakt dotyczący frekwencji w zespole grającym na co dzień w lidze wojewódzkiej. Wracając do przebiegu spotkania: na listę strzelców wpisało się sześciu zawodników, a najczęściej (czterokrotnie) uczynił to Szymon Maza.

Zanim 24 marca wznowimy mistrzowskie zmagania zawodami z Rodłem w Kwidzynie być może w przyszłym tygodniu uda się rozegrać jeszcze jedną potyczkę sparingową, z Czarnymi Czarne.

Dziękujemy Grzegorzowi Janke i Rafałowi Kaczmarczykowi za pomoc w organizacji wyjazdu do Lipki.

GTS Lipka- MKS Debrzno 3:15 (1:6)
Gole dla MKS-u: Szymon Maza 4, Dominik Pikulik 3, Hubert Lange 3, Mikołaj Stryszyk 2, Kamil Janke 2, Wojciech Bielecki
MKS: Belter, W. Bielecki, Goryl, Janke, H. Kaczmarczyk, Kujawski, H. Lange, Maza, Pikulik, Sobczak, Stryszyk