Zdecydowany triumf człuchowian 08.04.2018r.
Od porażki zaczęli ligowe występy w roku 2018 juniorzy B. Zespół Łukasza Płóciennika okazał się wyraźnie słabszy od swoich rówieśników z UKS ZSS Człuchów, przegrywając 1:5. Po premierowych 40 minutach można było mieć delikatną nadzieję na choćby podział punktów, ale w drugiej odsłonie wszelkie wątpliwości wartko zostały rozwiane.

Goście znakomicie weszli w derbową konfrontację, bo w zasadzie w pierwszej akcji z niemal zerowego kąta Wojciech Gogoła zupełnie zaskoczył Pawła Wieszewskiego. Piłka ześlizgnęła się po poprzeczce i ugrzęzła w wewnętrznej części bocznej siatki... Gorzej nie mogliśmy zainaugurować meczu. W kolejnych minutach pokrzepieni tym faktem człuchowianie stworzyli następne okazje na podwyższenie wyniku. W 7 min. P. Wieszewski sparował futbolówkę na rzut rożny po kąśliwym strzale z lewej strony, a w 13 min. po wybiciu piłki przez bramkarza przyjezdnych nie zdołał przeciąć toru jej lotu Wojciech Marzec, ale na szczęście "Wieszak" wygrał pojedynek jeden na jeden z przeciwnikiem.

W 16 min. UKS ZSS prowadził 2:0 po trafieniu Szymona Mikołajczyka. Z dużym trudem przychodziło nam stwarzanie konkretnego zagrożenia pod bramką rywali mimo, że czego jak czego, ale zaangażowania i ambicji nie można było odmówić czerwono-niebieskim. W 35 min. Piotr Majoch trafił w słupek, a w odpowiedzi... zdobyliśmy kontaktową bramkę. Ważną piłkę w środku pola wyłuskał Jakub Bruski, "gała" dotarła do Kacpra Bieleckiego, który nie zmarnował wyśmienitej okazji wygrywając starcie z wychodzącym Michałem Dorszem. Do przerwy więc 1:2.

W II części liczyliśmy na aktywniejsze próby ekipy z Grodu Dzika, lecz szybko te rachuby zostały zastopowane. Najpierw Majoch w 52 min. miał idealną okazję, jednak z opresji świetnie wyszedł P. Wieszewski. Po chwili, w 53 min. mecz "skończył" Kamil Kurtyka trafiając efektownie z lewej nogi w okienko na 1:3. Od tego wydarzenia gościom grało się już zupełnie swobodnie i zdołali dołożyć do i tak pokaźnej zdobyczy kolejne dwa gole. W 56 min. na listę strzelców wpisał się Kacper Wiśniewski, gdy będąc tyłem do bramki dość przypadkowo przelobował P. Wieszewskiego, a rezultat ustalił w 79 min. Majoch.

W drugiej wiosennej serii pojedziemy do miejscowości Lubnia na mecz z Tęczą Brusy. Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 kwietnia o godz.15.00.

MKS Debrzno- UKS ZSS Człuchów 1:5 (1:2)
Bramka dla MKS-u: Kacper Bielecki (37)
MKS: P. Wieszewski- Nykiel (66 Mudyna), Marzec, A. Mucha, Zieliński- Petrecki (74 Ciach), K. Wegner, Kamowski, K. Bielecki (78 Viola)- Bruski (74 Styka), Smusz (41 Racinowski)